Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweXONEPS4
Okładka EA Sports UFC 2 (XONE)

EA Sports UFC 2

Druga odsłona nowej serii sportowej studia EA Sports, zapoczątkowanej w 2014 roku jako duchowa kontynuacja cyklu UFC Undisputed.

Sportowe | MMA | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | Xbox Game Pass | EA Play

Okładka EA Sports UFC 2 (XONE)

data premiery gry:

15mar2016

PS4 XONE

W 2014 roku firma Electronic Arts zapoczątkowała grą EA Sports UFC nową sportową serię przeznaczoną dla fanów MMA. EA Sports UFC 2 na PS4 i XONE to druga odsłona rzeczonego cyklu, w której wprowadzono rozmaite nowinki i usprawnienia.

Mechanika

Rozgrywka w EA Sports UFC 2 polega oczywiście na toczeniu walk pomiędzy słynnymi zawodnikami MMA. Twórcy starali się jak najdokładniej odwzorowywać prawdziwe potyczki, więc gameplay ma bardziej symulacyjny charakter. Wśród największych nowości, które pojawiły się w „dwójce” należy przede wszystkim wymienić Knockout Physics System, czyli system odpowiedzialny za wyprowadzanie potężnych ataków kończących. Twórcy zatroszczyli się także o duże usprawnienia w walce na ziemi, która znacznie zyskała w tej części na znaczeniu. Ponadto gra może się pochwalić największym jak do tej pory wyborem zawodników, a wśród nich pojawiły się także kobiety. Jedna z nich, Ronda Rousey, trafiła na okładkę produkcji.

Tryby gry

EA Sports UFC 2 na PS4 i XONE umożliwia rozgrywkę w rozmaitych trybach single i multiplayer. Podstawowym jest oczywiście kariera, w której startujemy niemal od zera, by wspinać się na coraz to wyższe miejsca w rankingach. Można także od razu wskoczyć do KO Mode, w którym panuje tylko jedna zasada – zmieść przeciwnika z ringu. Przed przystąpieniem do prawdziwej walki warto jednak potrenować w ramach Training Camps.

Kolejnym ważnym trybem jest UFC Ultimate Team, czyli zabawa w kolekcjonowanie kart, z których tworzymy zespół wojowników MMA (maksymalnie pięciu zawodników z różnych klas wagowych). Tych wystawiamy do walk, zarabiając pieniądze na nowe karty, zapewniające m.in. wzrost możliwości naszych podopiecznych.

Wszystko to uzupełniane jest przez sieciowe zmagania o tytuł mistrza oraz edytor zawodników, pozwalający na modyfikowanie ich wyglądu.

Kwestie techniczne

EA Sports UFC 2 na PS4 i XONE wykorzystuje silnik Ignite, znany z innych sportowych produkcji firmy Electronic Arts, w tym chociażby serii FIFA. Dzięki wprowadzeniu bardziej zaawansowanej fizyki, lepszych animacji zawodników i większemu przywiązaniu do szczegółów (chociażby bardziej naturalne włosy), wirtualne zmagania momentami przypominają prawdziwe transmisje telewizyjne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 364 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 234,90 PLN

Gry podobne do EA Sports UFC 2

Klasyfikacja PEGI EA Sports UFC 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
EA Sports UFC 2 - nowy zwiastun i data premiery
EA Sports UFC 2 - nowy zwiastun i data premiery

wiadomość6 stycznia 2016

Firma Electronic Arts poinformowała, że gra EA Sports UFC 2 trafi do sprzedaży w połowie marca tego roku. Wydawca opublikował także nowy zwiastun produkcji.

EA Sports UFC 2 zapowiedziane [news zaktualizowany]
EA Sports UFC 2 zapowiedziane [news zaktualizowany]

wiadomość10 listopada 2015

Firma Electronic Arts zapowiedziała grę EA Sports UFC 2. Twórcy nie zdradzili jeszcze żadnych informacji na temat tej produkcji, ale konkrety mają zostać ogłoszone jeszcze dzisiaj.

PS4
XONE