Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweXONEPS4
Okładka EA Sports UFC 2 (PS4)
OkładkaEA Sports UFC 2 (PS4)

EA Sports UFC 2

Druga odsłona nowej serii sportowej studia EA Sports, zapoczątkowanej w 2014 roku jako duchowa kontynuacja cyklu UFC Undisputed.

Sportowe | MMA | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

EA Sports UFC 2 Premiera

15mar2016

PS4 XONE

Gry podobne do EA Sports UFC 2

WWE 2K17

WWE 2K18

WWE 2K16

W 2014 roku firma Electronic Arts zapoczątkowała grą EA Sports UFC nową sportową serię przeznaczoną dla fanów MMA. EA Sports UFC 2 na PS4 i XONE to druga odsłona rzeczonego cyklu, w której wprowadzono rozmaite nowinki i usprawnienia.

Mechanika

Rozgrywka w EA Sports UFC 2 polega oczywiście na toczeniu walk pomiędzy słynnymi zawodnikami MMA. Twórcy starali się jak najdokładniej odwzorowywać prawdziwe potyczki, więc gameplay ma bardziej symulacyjny charakter. Wśród największych nowości, które pojawiły się w „dwójce” należy przede wszystkim wymienić Knockout Physics System, czyli system odpowiedzialny za wyprowadzanie potężnych ataków kończących. Twórcy zatroszczyli się także o duże usprawnienia w walce na ziemi, która znacznie zyskała w tej części na znaczeniu. Ponadto gra może się pochwalić największym jak do tej pory wyborem zawodników, a wśród nich pojawiły się także kobiety. Jedna z nich, Ronda Rousey, trafiła na okładkę produkcji.

Tryby gry

EA Sports UFC 2 na PS4 i XONE umożliwia rozgrywkę w rozmaitych trybach single i multiplayer. Podstawowym jest oczywiście kariera, w której startujemy niemal od zera, by wspinać się na coraz to wyższe miejsca w rankingach. Można także od razu wskoczyć do KO Mode, w którym panuje tylko jedna zasada – zmieść przeciwnika z ringu. Przed przystąpieniem do prawdziwej walki warto jednak potrenować w ramach Training Camps.

Kolejnym ważnym trybem jest UFC Ultimate Team, czyli zabawa w kolekcjonowanie kart, z których tworzymy zespół wojowników MMA (maksymalnie pięciu zawodników z różnych klas wagowych). Tych wystawiamy do walk, zarabiając pieniądze na nowe karty, zapewniające m.in. wzrost możliwości naszych podopiecznych.

Wszystko to uzupełniane jest przez sieciowe zmagania o tytuł mistrza oraz edytor zawodników, pozwalający na modyfikowanie ich wyglądu.

Kwestie techniczne

EA Sports UFC 2 na PS4 i XONE wykorzystuje silnik Ignite, znany z innych sportowych produkcji firmy Electronic Arts, w tym chociażby serii FIFA. Dzięki wprowadzeniu bardziej zaawansowanej fizyki, lepszych animacji zawodników i większemu przywiązaniu do szczegółów (chociażby bardziej naturalne włosy), wirtualne zmagania momentami przypominają prawdziwe transmisje telewizyjne.

Ostatnia modyfikacja 29 lutego 2016

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 373 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

EA Sports UFC 2 cena w dniu premiery: 244,90 PLN

Klasyfikacja PEGI EA Sports UFC 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
XONE