Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 7 marca 2019, 18:00

Slime Rancher za darmo w Epic Games Store. Oxenfree za dwa tygodnie

Gra Slime Rancher jest od dzisiaj dostępna za darmo w Epic Games Store. Za dwa tygodnie gracze otrzymają przygodówkę Oxenfree. Wszystko to za sprawą trwającej do końca 2019 roku promocji na platformie Epic Games.

Ktoś ma ochotę na żelki? - Slime Rancher za darmo w Epic Games Store. Oxenfree za dwa tygodnie - wiadomość - 2019-03-07
Ktoś ma ochotę na żelki?

Na platformie Epic Games Store pojawiła się kolejna darmowa produkcja. Tym razem mamy do czynienia z opracowaną przez niezależne studio Monomi Park sandboksową grą akcji Slime Rancher. Co więcej, tytuł posiada także elementy symulacji ekonomicznej i jest dostępny do pobrania bezpłatnie od dzisiaj do 21 marca.

W Slime Rancher gracze wcielają się w Beatrix Labeau, młodą farmerkę, która w poszukiwaniu lepszego życia udaje się w podróż na bardzo odległą planetę. Głównym zadaniem podczas zabawy jest wzbogacanie się na wypasaniu żyjących na tamtejszej planecie szlamów - żyjątek, które swoi wyglądem przypominają żelki. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a naszym głównym orężem jest wielofunkcyjne urządzenie Vacpack. Tytuł skierowany jest przede wszystkim do młodszych odbiorców, ale starsi gracze również powinni znaleźć w nim coś dla siebie.

Jak co dwa tygodnie, przy okazji udostępnienia za darmo kolejnej produkcji, poznaliśmy także następną bezpłatną grę. Będzie nią Oxenfree, dwuwymiarowa przygodówka, stworzona przez byłych pracowników studia Telltale. Główną bohaterką tytułu jest Alex - nastolatka, która wraz z grupą przyjaciół otwiera bramy do świata koszmarów. Mimo stosunkowo prostej oprawy graficznej, gra potrafi wystraszyć. Pomaga w tym klimatyczna ścieżka dźwiękowa, która wprowadza nieustanne poczucie niepokoju. Oxenfree będzie dostępne za darmo w Epic Games Store od 21 marca do 4 kwietnia.

Przypomnijmy, że bezpłatne tytuły są efektem promocji na Epic Games Store, która potrwa do końca 2019 roku. Co dwa tygodnie pojawia się nowa darmowa pozycja. Wcześniej w ofercie znalazły się takie produkcje, jak What Remains of Edith Finch, Super Meat Boy, Subnautica czy Thimbleweed Park.

  1. Slime Rancher w Epic Games Store
  2. Oxenfree w Epic Games Store