Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2017, 13:28

Wieści ze świata (Mass Effect: Andromeda, Overwatch, Thimbleweed Park, Switch, CoD: Infinite Warfare) 7/7/2017

Dziś piszemy o łatce 1.09 do Mass Effect: Andromeda, nowym herosie w Overwatch (Doomfist), Thimbleweed Park na Nintendo Switch, emulatorze NES-a w oprogramowaniu konsoli Switch i premierze kolejnego dodatku do Call of Duty: Infinite Warfare na PS4 (Absolution). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Mass Effect: Andromeda – patch 1.09

BioWare Montreal rozgniata kolejne bugi w grze Mass Effect: Andromeda. W ramach łatki oznaczonej numerem 1.09 poprawione zostały m.in. animacje twarzy, stabilność tytułu, tekstury włosów oraz liczne błędy uniemożliwiające dalszą rozgrywkę, obecne w niektórych oskryptowanych momentach i misjach lojalnościowych. Co ciekawe, jeden naprawiony już bug wynikał z udostępnienia Jaala jako homoseksualnej postaci do romansowania. Dodatkowo zajęto się balansem modułu wieloosobowego oraz dodano parę batariańskich nowości. Pełna lista zmian dla trybu fabularnego jest dostępna tutaj, a po nowinki multiplayerowe udać się można tu.

Autorzy udostępnili też króciutki materiał wideo, na którym zobaczyć można najnowszego rekruta sił Apex – batariańskiego (byłego) pirata:

Doomfist kolejnym herosem w grze Overwatch

Ręka jest większa, niż można się było spodziewać. :) - Wieści ze świata (Mass Effect: Andromeda, Overwatch, Thimbleweed Park, Switch, CoD: Infinite Warfare) 7/7/2017 - wiadomość - 2017-07-10
Ręka jest większa, niż można się było spodziewać. :)

Po prawie roku plotek, przewidywań i spekulacji oto i on – Akande „Doomfist” Ogundimu. Strzelanka Overwatch dość długo musiała czekać na nowego herosa, ale gdy autorzy zdecydowali się na kolejny dodatek do puli bohaterów, zrobili to z przytupem. Do gry dołącza bowiem postać, o którą fani dopominali się praktycznie od początku. Wskazówki co do istnienia Doomfista były dostępne już na pierwszych zwiastunach tytułu oraz na początkowych mapach. Nigeryjczyk zasili szeregi bohaterów ofensywnych, a jego umiejętności bazują na mobilności na polu bitwy oraz oczywiście jego charakterystycznej cybernetycznej rękawicy. Opis postaci dostępny jest w tym miejscu, a jeśli chcecie posłuchać nieco rozumowania deweloperów, odsyłamy Was do „wgadu” reżysera gry Jeffa Kaplana. Jak na razie Doomfist znajduje się jeszcze w fazie testów na serwerach PTR.

Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości, firma Blizzard wie, jak efektownie zapowiadać herosów. W niesamowicie wystylizowanym zwiastunie historii „Pięści Zagłady” postawiono na niezwykle płynną animację i ciekawy styl rodem z dalekowschodniego anime:

Thimbleweed Park na Nintendo Switch

Fani przygodówek w klasycznym stylu już niedługo będą mogli cieszyć się jedną z nich np. w czasie wakacyjnych podróży samochodem. Thimbleweed Park – kolejne dzieło weteranów gatunku Rona Gilberta oraz Gary’ego Winnicka – ma się bowiem ukazać na konsoli Nintendo Switch. No dobrze, na oficjalną zapowiedź trzeba poczekać do przyszłego tygodnia, ale Gilbert dość otwarcie wypowiada się o tym na Twitterze i udostępnia nawet materiał wideo z fragmentem rozgrywki:

Emulator NES-a odkryty w oprogramowaniu Switcha

Skoro już o Nintendo Switch mowa, moderzy systemu dokopali się do ciekawej informacji (via Source Gaming). W najnowszej wersji oprogramowania konsoli znaleziono bowiem pliki oznaczone kryptonimem „flog”, które wydają się mieć na celu emulację Nintendo Entertainment System. Nie powinno to nikogo dziwić – firma znana jest ze wspierania starszych gier na swoich nowych sprzętach. Może to jednak oznaczać, że oficjalny start tej funkcji jest bardzo bliski. Danych jest niewiele, a aplikacji nie uruchamia żadna akcja w systemie. Oryginalny wpis o „flog” można znaleźć na samym dole tej strony, pod nagłówkiem „System Applications”.

NES jest konsolą wiecznie żywą, co potwierdziła popularność jej zeszłorocznej reedycji w wersji mini. - Wieści ze świata (Mass Effect: Andromeda, Overwatch, Thimbleweed Park, Switch, CoD: Infinite Warfare) 7/7/2017 - wiadomość - 2017-07-10
NES jest konsolą wiecznie żywą, co potwierdziła popularność jej zeszłorocznej reedycji w wersji mini.

Premiera Call of Duty: Infinite Warfare – Absolution

Jeszcze w poprzednim miesiącu zapowiedziane zostało Call of Duty: Infinite Warfare – Absolution, czyli trzecie rozszerzenie do strzelanki Call of Duty: Infinite Warfare. Wczoraj odbyła się zaś jego premiera na konsoli PlayStation 4. Pecetowcy i posiadacze sprzętu Microsoftu muszą obejść się smakiem do następnego miesiąca. Zawartość? Cztery nowe mapy: odświeżona wersja Ember z MW3, ośnieżone tereny w Permafrost, slumsy na mapie Bermuda i po prostu dziwaczne Fore. Dodatkowo nabywców czeka kolejna przygoda do kooperacyjnego trybu zombie.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Overwatch
 2. The Elder Scrolls Online: Morrowind - Horns of the Reach
 3. City of Brass
 4. Horizon Zero Dawn
 5. Children of Morta
 6. Blaster Master Zero
 7. City Shrouded in Shadow
 8. Cat Quest
 9. Agents of Mayhem
 10. Fate/Extella: The Umbral Star
 11. Forza Motorsport 7
 12. Halo Wars 2

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. City of Brass zwiastun #1
 2. City of Brass cinematic
 3. Destiny 2 zwiastun otwartej bety
 4. XCOM 2: War of the Chosen Renegaci (PL)
 5. Overwatch Pięść Zagłady - historia postaci (PL)
 6. Monster Hunter World 20 minut rozgrywki
 7. Hearthstone Rycerze Mroźnego Tronu - zapowiedź (PL)
 8. Hearthstone Rycerze Mroźnego Tronu - cinematic
 9. Call of Duty: Infinite Warfare - Absolution zwiastun #1
 10. Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 2 zwiastun #1
 11. Wolfenstein II: The New Colossus Liesel
 12. Śródziemie: Cień Wojny Kuźnia Nemezis (PL)
 13. Tekken 7 zwiastun - Wyróżnienia
 14. Move or Die zwiastun #1
 15. Filary Ziemi zwiastun wersji pudełkowej (PL)