Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2017, 12:53

Firefall staje się historią. Twórcy pracują nad mobilną wersją gry

Studio Red 5, twórcy gry Firefall, w niecałe trzy lata od premiery postanowiło zamknąć jej serwery. Deweloperzy podziękowali fanom za zaangażowanie i zapowiedzieli powstanie mobilnej wersji tej produkcji.

Gdy w 2010 roku studio Red 5 ujawniło pierwsze szczegóły na temat Firefall, darmowej gry MMO, projekt mógł się jawić graczom jako naprawdę obiecujący. Postapokaliptyczne klimaty, nacisk na taktykę podczas walki, duży, otwarty świat… Dodajcie do tego fakt, że wśród deweloperów znajdowali się twórcy szalenie popularnego World of Warcraft, i nietrudno było uwierzyć, że Firefall ma spore szanse na sukces. Tak się jednak nie stało: po długim i burzliwym procesie produkcji gra zadebiutowała dopiero pod koniec lipca 2014 roku, rynku nie podbiła i teraz, po niecałych trzech latach działania, studio Red 5 postanowiło zamknąć jej serwery.

Zakończenie wsparcia dla gry nie jest żadnym zaskoczeniem: Firefall od dłuższego czasu borykało się z problemami. - Firefall staje się historią. Twórcy pracują nad mobilną wersją gry - wiadomość - 2017-07-07
Zakończenie wsparcia dla gry nie jest żadnym zaskoczeniem: Firefall od dłuższego czasu borykało się z problemami.

Wielu graczy od dłuższego czasu spodziewało się takiego obrotu sprawy: w lipcu ubiegłego roku przez zespół deweloperski przeszła fala zwolnień, a atmosfera w zespole jeszcze wcześniej była daleka od idealnej. W sierpniu na dłuższy czas padły serwery gry, a jej strona została usunięta z serwisu Steam, co wzbudziło podejrzenia, jakoby Red 5 po cichu zakończyło wsparcie dla swego dzieła. Wtedy twórcy zdołali jeszcze postawić Firefall na nogi. Teraz nie ma na to żadnych szans: deweloperzy potwierdzili na oficjalnej stronie internetowej studia, że zaprzestają prac nad tytułem. „Dziękujemy Wam za bycie ważną częścią doświadczenia, jakim było Firefall” - czytamy w oświadczeniu. „Zobaczymy się podczas następnej bitwy”.

Firefall pomimo niezłego potencjału nigdy nie zdołało zdobyć dużej bazy graczy. Trudno oczekiwać, by w przypadku wersji na urządzenia mobilne było inaczej. - Firefall staje się historią. Twórcy pracują nad mobilną wersją gry - wiadomość - 2017-07-07
Firefall pomimo niezłego potencjału nigdy nie zdołało zdobyć dużej bazy graczy. Trudno oczekiwać, by w przypadku wersji na urządzenia mobilne było inaczej.

Red 5 nie porzuca jednak całkowicie swojego dzieła. Obecnie deweloperzy pracują nad jego mobilną wersją, w której wszyscy gracze oraz osoby wspierające studio finansowo otrzymają specjalne bonusy. Szczegółów na temat tej produkcji na razie brakuje, trudno się jednak spodziewać, by przyciągnęła do siebie większe grono graczy i uratowała markę Firefall.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Firefall