Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCANDiOSWPWWW
Okładka Into the Dead (PC)
OkładkaInto the Dead (PC)

Into the Dead

Hybryda pierwszoosobowej gry akcji i produkcji typu endless runner, w której kontrolowany przez gracza bohater trafia na terytorium opanowane przez żywe trupy.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | zombie | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Into the Dead Premiera

6gru2012

iOS

28mar2013

AND

30gru2013

WP PC WWW

producent: PikPok wydawca: PikPok Strona oficjalna

Into the Dead jest pozycją z pogranicza gier akcji i produkcji typu endless runner, za której opracowaniem stoi studio PikPok. Tytuł jest dostępny na szeregu platform, wśród których widnieje także PC, AND itd..

Fabuła

Warstwa fabularna odgrywa w Into the Dead drugoplanową rolę. Gracze wcielają się w nieszczęśnika, który wyszedł cało z katastrofy śmigłowca. Protagonista wylądował jednak na terytorium opanowanym przez hordy żywych trupów, toteż od tej pory jego jedynym zadaniem jest utrzymanie się przy życiu.

Mechanika

W wydanym na platformie PC, AND itd. Into the Dead akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Zmagania rozpoczynamy przy wraku helikoptera, a naszym celem jest pokonanie jak najdłuższego dystansu, nim padniemy ofiarą któregoś z zombiaków. W pierwszych minutach zabawy jesteśmy całkowicie bezbronni, więc możemy jedynie unikać ataków. Z czasem jednak, w zamian za przebyty dystans, zdobywamy pieniądze, które możemy wydać na zakup perków gwarantujących nam przewagę nad oponentami oraz uzbrojenia pozwalającego na ich eliminację.

Do naszej dyspozycji autorzy oddali nie tylko broń palną (jak pistolet, karabin maszynowy i snajperski czy choćby strzelba), lecz również granaty i piłę mechaniczną. Po nieuchronnej śmierci bohatera możemy pochwalić się wynikiem na internetowej tablicy rekordów i porównać swoje osiągnięcia z innymi graczami.

Kwestie techniczne

Niezależnie od platformy trójwymiarowa grafika Into the Dead prezentuje przyzwoity poziom wykonania. Niemniej najwyższą jakością warstwy wizualnej może się pochwalić wersja pecetowa, a zwłaszcza edycja ochrzczona mianem Definitive Edition, opracowana z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Into the Dead: 16+

AND
iOS
WP
PC
WWW