Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDiOSPC
Okładka PUSH (AND)

PUSH

Gra logiczna, w której wciskamy przyciski ulokowane na trójwymiarowych obiektach. Realizacja zadania jest o tyle trudna, że nie ma tu żadnego systemu podpowiedzi.

Logiczne | polskie | minimalistyczne | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka PUSH (AND)

data premiery gry:

10paź2017

AND

17paź2017

iOS

18paź2017

PC

PUSH jest minimalistyczną grą logiczną, za której opracowaniem stoi polskie niezależne studio Rainbow Train, a dokładnie – Maciej Targoni i Michał Pawłowski, czyli deweloperzy, w których portfolio można znaleźć między innymi podobne tematycznie klocki oraz HOOK. Tytuł trafił na szereg platform, na których liście widnieje AND, PC i iOS.

Mechanika

Podstawowe założenia, na których opiera się schemat rozgrywki PUSH, nie należą do szczególnie skomplikowanych. Zadaniem gracza jest wciśnięcie wszystkich przycisków znajdujących się na trójwymiarowych obiektach. Sprawę komplikuje fakt, że z czasem gra zaczyna wymagać na przykład odkrycia znaczenia symboli, którymi okraszono guziki czy choćby ustalenia kolejności, w jakiej trzeba je naciskać, by rozwikłać konkretną łamigłówkę. Dodatkowe utrudnienie stanowi brak jakiegokolwiek systemu podpowiedzi, a nawet licznika punktów czy stopera. W trakcie zabawy gracz pozostaje więc sam na sam z szeregiem zagadek, które może rozwiązywać w dowolnej kolejności.

Kwestie techniczne

Minimalizm jest także cechą trójwymiarowej grafiki wydanego na platformę AND, PC i iOS PUSH, która cechuje się prostotą wykonania. Jej dopełnieniem jest odprężający soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do PUSH

Wymagania wiekowe PUSH

odpowiednia dla każdego wieku

PC
AND
iOS