Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2017, 11:03

Mass Effect: Andromeda bez dodatków DLC i nowych aktualizacji trybu solo

Studio BioWare Montreal oficjalnie potwierdziło, że zakończyło rozwijanie trybu dla pojedynczego gracza w grze Mass Effect: Andromeda. W planach nie ma już żadnych aktualizacji ani dodatków DLC.

Nie mamy już co liczyć na nowe przygody do Mass Effect: Andromeda. - Mass Effect: Andromeda bez dodatków DLC i nowych aktualizacji trybu solo  - wiadomość - 2017-08-22
Nie mamy już co liczyć na nowe przygody do Mass Effect: Andromeda.

Już od dłuższego czasu krążą plotki, że Mass Effect: Andromeda nie będzie dalej rozwijane, przynajmniej jeśli chodzi o tryb dla pojedynczego gracza. Teraz te spekulacje zostały wreszcie oficjalnie potwierdzone. Na oficjalnej stronie autorzy poinformowali, że wydany pod koniec zeszłego miesiąca patch 1.10 był ostatnim, jaki otrzyma gra.

Mass Effect: Andromeda nie zostało jeszcze kompletnie porzucone przez twórców, gdyż niewielki zespół wciąż pracuje nad trybem multiplayer i możemy spodziewać się m.in. dodatkowych misji. Autorzy zamierzają ujawnić plany względem rozgrywek wieloosobowych w najbliższych tygodniach.

Wiadomość od twórców potwierdza również brak jakichkolwiek planów odnośnie fabularnych DLC. To oczywiście nie jest żadnym zaskoczeniem. W maju pojawiły się bowiem doniesienia, że odpowiedzialne za grę studio BioWare Montreal uległo restrukturyzacji i większość pracowników przeniesiono do zespołu EA Motive, pracującego nad Star Wars: Battlefront II.

Fanom marki na pocieszenie pozostaje informacja, że uniwersum serii będzie dalej rozwijane w innych mediach, w tym zwłaszcza komiksach oraz powieściach. Za ich pomocą mamy uzyskać odpowiedzi na sporo dręczących nas pytań, np. o los arki mającej przetransportować do nowej galaktyki przedstawicieli rasy quarian.

Przypomnijmy, że na rynek trafiła już książka Mass Effect - Andromeda: Nexus Uprising (u nas wydana jako Mass Effect: Andromeda. Nexus Początek), a w tym roku mamy jeszcze otrzymać dwie kolejne powieści w postaci Mass Effect: Annihilation oraz Mass Effect: Initiation.

  1. Oficjalna strona gry Mass Effect Andromeda
  2. Recenzja gry Mass Effect Andromeda – znajoma podróż w nieznane