Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2017, 10:49

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Hellblade: Senua's Sacrifice najlepiej sprzedającą się grą w cyfrowej dystrybucji na PlayStation 4

Studio Ninja Theory pochwaliło się, że Hellblade: Senua's Sacrifice jest obecnie najlepiej sprzedającą się grą w cyfrowej dystrybucji na konsoli PlayStation 4 (PlayStation Store w USA i Europie). Natomiast w serwisie Steam Spy możemy wyczytać, że PC-towe wydanie zakupiło około 122 tysiące osób.

Najnowsza produkcja studia Ninja Theory – Hellblade: Senua's Sacrifice – cieszy się sporym zainteresowaniem graczy. Choć nie ujawniono jeszcze konkretnych wyników sprzedaży, to deweloper pochwalił się w serwisie społecznościowym Twitter, że tytuł jest obecnie najlepiej sprzedającą się grą w cyfrowej dystrybucji na konsoli PlayStation 4. Mowa zarówno o amerykańskim PlayStation Store, jak i europejskim. W przypadku wersji PC-towej wiemy nieco więcej, gdyż w serwisie Steam Spy możemy wyczytać, że projekt posiada już około 122 tysiące osób, choć należy pamiętać, że jest on dostępny także na GOG-u (125,19 zł), więc nie są to do końca dokładne dane. Produkcję kupicie w naszym kraju w cenie 125 zł (PSS) lub 29,99 euro (około 128 zł – Steam). W zamian otrzymacie intersującą przygodę zapewniającą kilka godzin rozrywki.

Hellblade: Senua's Sacrifice najlepiej sprzedającą się grą w cyfrowej dystrybucji na PlayStation 4 - ilustracja #1
Hellblade: Senua's Sacrifice w skrócie:
  • przygodowa gra akcji od studia Ninja Theory;
  • ukazała się 8 sierpnia 2017 roku;
  • na PC sprzedano około 122 tysiące egzemplarzy, a na PS4 tytuł pobił listy sprzedaży gier z cyfrowej dystrybucji.

W Hellblade: Senua's Sacrifice poznajemy losy tytułowej Senui – kobiety walczącej w samym piekle wikingów o duszę zmarłego ukochanego. Produkcja zaskarbiła sobie serca recenzentów niesamowitym klimatem i narracją oraz interesującymi zagadkami związanymi z chorobami psychicznym. Zarzuty kierowano w stronę zbyt łatwej i schematycznej walki czy też nieco zbyt krótkiego czasu potrzebnego na ukończenie przygody. Na szczęście gra została bardzo dobrze wyceniona i zdecydowanie jest jedną z ciekawszych pozycji ostatnich miesięcy.