Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4
Okładka The Assembly & Perfect Double Pack (PS4)

The Assembly & Perfect Double Pack PS4

Zestaw dwóch produkcji przeznaczonych dla gogli rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. W pakiecie znajduje się przygodowa gra akcji The Assembly oraz interaktywne doświadczenie Perfect.

Przygodowe | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Sony PlayStation 4
Okładka The Assembly & Perfect Double Pack (PS4)

producent: nDreams

wydawca: Perp

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

1grudnia2017

niedostępna w Polsce

The Assembly & Perfect Double Pack to zestaw dwóch gier przeznaczonych na platformę PS4 i gogle rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. W pakiecie znajduje się wypuszczone w lipcu (PC) i październiku (PS4) 2016 roku The Assembly oraz wydane pod koniec tego samego roku Perfect. Obie produkcje dostępne były wcześniej tylko w cyfrowej dystrybucji. Dzięki opisywanej składance pojawiły się na rynku w pudełkowej wersji. Za gry odpowiada ekipa nDreams, natomiast wydawcą zostało Perp – oddział firmy Perpetual Europe.

The Assembly

The Assembly jest przygodową grą akcji, stworzoną od podstaw z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Tytuł został opracowany przez brytyjskie studio nDreams, założone przez byłego pracownika Eidosu Patricka O’Luanaigh. Za stronę fabularną gry odpowiadają zaś Rob Morgan (Wonderbook: Book of Spells) oraz Tom Jubert (FTL: Faster than Light, Pneumbra i The Swapper).

Akcja gry toczy się w tajnym laboratorium badawczym, umiejscowionym gdzieś w rozległych pustynnych terenach Nevady, gdzie z dala od świata i oficjalnych badań rządowych prowadzone są niezwykłe eksperymenty. Tytułowe The Assembly to organizacja skupiająca doświadczonych, lecz pozbawionych kręgosłupa moralnego naukowców, którzy uważają, że narzucona przez ludzkość moralność stanowi główne ograniczenie dla postępu nauki. Z tego też względu ludzie Ci kryją w sobie mnóstwo mrocznych sekretów i zdolni są poświęcić naprawdę wiele dla dobra i powodzenia swoich badań. Kiedy śmiertelny wirus wymyka się spod kontroli naukowców, dalsze losy organizacji The Assembly stają pod znakiem zapytania. Fabuła prezentuje wydarzenia z punktu widzenia dwóch niezależnych postaci – Cala Pearsona oraz Madeleine Stone, z których każda kieruje się swoimi własnymi zasadami i motywacjami. Od ludzi tych zależy jednak nie tylko los dalszych badań – podejmowane w toku rozgrywki decyzje i wybory wpłyną bowiem zarówno na ich własne życie, jak i przyszłe losy całej ludzkości.

Mechanika rozgrywki oparta została o zasady gatunku action/adventure, a rozwój akcji obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej, co nie powinno dziwić z uwagi na współpracę gry z goglami VR. W porównaniu do większości produkcji wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną, The Assembly na PS4 odznacza się jednak wysokim poziomem oprawy graficznej, stworzonej za pomocą zaawansowanego silnika Unreal Engine 4.

Perfect

Perfect jest interaktywnym, pierwszoosobowym doświadczeniem, opracowanym przez zespół nDreams – brytyjskie studio dostarczające tytuły tworzone z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości.

Produkcja nie oferuje żadnej warstwy fabularnej, pozwalając graczom przenieść się do trzech zróżnicowanych środowisk – od skąpanej w promieniach słońca, tropikalnej plaży, przez górskie szczyty, aż po ośnieżoną dolinę, nad którą malowniczo rysuje się zorza polarna. Akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby – gracz może swobodnie rozglądać się po otoczeniu poruszając głową, a skorzystanie z dedykowanych kontrolerów ruchowych pozwala na wchodzenie w interakcję z wybranymi obiektami. W grze zaimplementowano szereg ustawień umożliwiających zmianę pory dnia, a także punktu widokowego. Nietypowej rozgrywce towarzyszy ambientowa muzyka – nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać własną listę utworów dzięki integracji z serwisem Spotify, bądź zdecydować się wyłącznie na słuchanie dźwięków otoczenia.

Perfect na platformie PS4 charakteryzuje się wysokiej jakości, trójwymiarową oprawą graficzną. Poszczególne plenery zostały zaprojektowane z dbałością o detale, a największe wrażenie robi dopracowana powierzchnia wody i olbrzymi zasięg widzenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Assembly & Perfect Double Pack

Klasyfikacja PEGI The Assembly & Perfect Double Pack

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.