Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Xenoblade Chronicles 2: Torna - The Golden Country (Switch)

Xenoblade Chronicles 2: Torna - The Golden Country Switch

Samodzielne fabularne rozszerzenie do wydanej w 2017 roku gry jRPG Xenoblade Chronicles 2. Akcja dodatku rozgrywa się na 500 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w podstawce, a jej bohaterem jest antagonista oryginalnej produkcji.

To jest dodatek do gry Xenoblade Chronicles 2.

RPG | TPP | fantasy | science fiction | sandbox | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Xenoblade Chronicles 2: Torna - The Golden Country (Switch)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

14września2018

14września2018

pudełko PL

14września2018

Nintendo eShop

Xenoblade Chronicles 2: Torna – The Golden Country na konsoli Nintendo Switch to samodzielne fabularne rozszerzenie do wydanego w 2017 jRPG-a Xenoblade Chronicles 2. Deweloperem tytułu jest japońskie studio Monolith Soft, które odpowiada za poprzednie części serii, a także kultowy cykl Xenosaga. Warto zaznaczyć, że Xenoblade Chronicles 2: Torna – The Golden Country sprzedawany jest jako samodzielna gra, ale równocześnie jest również częścią przepustki sezonowej oryginału i trafia automatycznie do wszystkich jej posiadaczy. Osoby, które kupią pudełkowe wydanie gry otrzymają kod na wszystkie pozostałe DLC do podstawki.

Fabuła

Akcja Xenoblade Chronicles 2: Torna – The Golden Country rozgrywa się na 500 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w Xenoblade Chronicles 2. Bohaterem gry jest Jin, antagonista oryginału. Dodatek rzuca nowe światło na jego postać, a także pozwala graczom zwiedzić legendarny kontynent Torna, o którym mogliśmy tylko usłyszeć w podstawce. W trakcie przygody spotkany nowych bohaterów oraz odwiedzimy wiele unikalnych miejsc. Ze względu na to, że rozszerzenie jest prequelem, bawić z nim spokojnie mogą się wszystkie osoby, które nie zetknęły się dotychczas z Xenoblade Chronicles 2.

Mechanika

Mechanika rozgrywki nie uległa znaczącym zmianom w stosunku do Xenoblade Chronicles 2:. Nadal mamy do czynienia z dość klasyczną grą RPG, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. System walki pozostał również ten sam. Grywalnym bohaterom towarzyszą tzw. Blades, a więc żywe bronie, które obdarzają ich różnego rodzaju specjalnym zdolnościami i atakami. W trakcie przygody eksplorujemy zupełnie nowe lokacje i miasta Torny, walcząc z wcześniej niewidzianymi przeciwnikami.

Kwestie techniczne

Xenoblade Chronicles 2: Torna – The Golden Country na pierwszy rzut oka nie różni się od podstawki, ale dzięki nowym lokacjom oraz unikalnemu środowisku naturalnemu Torny, na weteranów czekają różnego rodzaju niespodzianki. Tytuł posiada masę nowych dialogów, przerywników fabularnych, a także nowe ścieżki muzyczne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Gry podobne do Xenoblade Chronicles 2: Torna - The Golden Country

Klasyfikacja PEGI Xenoblade Chronicles 2: Torna - The Golden Country

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Xenoblade Chronicles 2 otrzyma fabularne rozszerzenie Torna - The Golden Country
Xenoblade Chronicles 2 otrzyma fabularne rozszerzenie Torna - The Golden Country

wiadomość12 czerwca 2018

Podczas konferencji na targach E3 2018 firma Nintendo ujawniła fabularne rozszerzenie do wydanej pod koniec ubiegłego roku gry Xenoblade Chronicles 2. Dodatek trafi do posiadaczy konsoli Nintendo Switch we wrześniu.