Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Xenoblade Chronicles 2: Torna - The Golden Country (Switch)
OkładkaXenoblade Chronicles 2: Torna - The Golden Country (Switch)

Xenoblade Chronicles 2: Torna - The Golden Country Switch

Samodzielne fabularne rozszerzenie do wydanej w 2017 roku gry jRPG Xenoblade Chronicles 2. Akcja dodatku rozgrywa się na 500 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w podstawce, a jej bohaterem jest antagonista oryginalnej produkcji.

To jest dodatek do gry Xenoblade Chronicles 2.

RPG | TPP | fantasy | science fiction | sandbox | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Xenoblade Chronicles 2: Torna - The Golden Country Premiera Switch

14września2018

pudełko PL

14września2018

Nintendo eShop

14września2018

producent: Monolith Soft wydawca: Nintendo wydawca PL: APN Promise Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Xenoblade Chronicles 2: Torna - The Golden Country

Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age - Definitive Edition

Octopath Traveler

Disgaea 5 Complete

Xenoblade Chronicles 2: Torna – The Golden Country na konsoli Nintendo Switch to samodzielne fabularne rozszerzenie do wydanego w 2017 jRPG-a Xenoblade Chronicles 2. Deweloperem tytułu jest japońskie studio Monolith Soft, które odpowiada za poprzednie części serii, a także kultowy cykl Xenosaga. Warto zaznaczyć, że Xenoblade Chronicles 2: Torna – The Golden Country sprzedawany jest jako samodzielna gra, ale równocześnie jest również częścią przepustki sezonowej oryginału i trafia automatycznie do wszystkich jej posiadaczy. Osoby, które kupią pudełkowe wydanie gry otrzymają kod na wszystkie pozostałe DLC do podstawki.

Fabuła

Akcja Xenoblade Chronicles 2: Torna – The Golden Country rozgrywa się na 500 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w Xenoblade Chronicles 2. Bohaterem gry jest Jin, antagonista oryginału. Dodatek rzuca nowe światło na jego postać, a także pozwala graczom zwiedzić legendarny kontynent Torna, o którym mogliśmy tylko usłyszeć w podstawce. W trakcie przygody spotkany nowych bohaterów oraz odwiedzimy wiele unikalnych miejsc. Ze względu na to, że rozszerzenie jest prequelem, bawić z nim spokojnie mogą się wszystkie osoby, które nie zetknęły się dotychczas z Xenoblade Chronicles 2.

Mechanika

Mechanika rozgrywki nie uległa znaczącym zmianom w stosunku do Xenoblade Chronicles 2:. Nadal mamy do czynienia z dość klasyczną grą RPG, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. System walki pozostał również ten sam. Grywalnym bohaterom towarzyszą tzw. Blades, a więc żywe bronie, które obdarzają ich różnego rodzaju specjalnym zdolnościami i atakami. W trakcie przygody eksplorujemy zupełnie nowe lokacje i miasta Torny, walcząc z wcześniej niewidzianymi przeciwnikami.

Kwestie techniczne

Xenoblade Chronicles 2: Torna – The Golden Country na pierwszy rzut oka nie różni się od podstawki, ale dzięki nowym lokacjom oraz unikalnemu środowisku naturalnemu Torny, na weteranów czekają różnego rodzaju niespodzianki. Tytuł posiada masę nowych dialogów, przerywników fabularnych, a także nowe ścieżki muzyczne.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Xenoblade Chronicles 2: Torna - The Golden Country cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Xenoblade Chronicles 2: Torna - The Golden Country

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.