Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2017, 14:41

autor: AlexB

Dostęp do wczesnej wersji Fortnite zakupiło już ponad 500 tysięcy osób

Fortnite, czyli nowy sieciowy survival od studia Epic Games, może pochwalić się pierwszym sukcesem. W zaledwie dwa dni od startu wczesnej wersji Pakiety Fundatora, które dają do niej dostęp, zakupiło już ponad 500 tysięcy osób.

Fortnite, czyli inspirowany Minecraftem sieciowy survival od studia Epic Games, zadebiutował w ramach Early Access na PC, PlayStation 4 i Xboksie One zaledwie dwa dni temu. Tylko tyle wystarczyło, by twórcy mogli ogłosić pierwszy sukces. Darren Sugg, reżyser tytułu, poinformował na swoim profilu na Twitterze, że tak zwane Pakiety Fundatora, które uprawniają do wzięcia udziału testach Fortnite, zakupiło już ponad 500 tysięcy osób:

Jesteśmy zaszczyceni reakcją graczy na niedawny start @FortniteGame. Ponad 500 tysięcy złożonych pre-orderów, a to dopiero początek. Dziękuję WAM!

Wiele wskazuje zatem na to, że mamy do czynienia z kolejnym wielkim tryumfem wczesnego dostępu. Tak wysoka liczba osób, które zdecydowały się na zakup, może bowiem zrobić wrażenie, zwłaszcza że pełna wersja tytułu, mająca zadebiutować na początku przyszłego roku, będzie działać w modelu free-to-play.

Fortnite przebojem weszło na rynek. - Dostęp do wczesnej wersji Fortnite zakupiło już ponad 500 tysięcy osób - wiadomość - 2017-07-28
Fortnite przebojem weszło na rynek.

Osoby zainteresowane mogą zakupić Pakiety Fundatora Fortnite na oficjalnej stronie gry. Występują one w czterech wersjach cenowych – za 129 złotych, 199 złotych, 299 złotych oraz 499 złotych. Prócz dostępu do wczesnej wersji zapewniają one między innymi ekskluzywne uzbrojenie, dodatkowe miejsce na ekwipunek, wyjątkowych bohaterów, bonusy do zdobywanych punktów doświadczenia, mnóstwo elementów kosmetycznych i wiele więcej. Rzecz jasna im droższy pakiet, tym zawartość jest bardziej okazała. Te kosztowniejsze zawierają chociażby dodatkową przepustkę do wczesnej wersji, którą można podarować znajomemu. Warto również zaznaczyć, że w Polsce, dzięki firmie Cenega, Fortnite można zakupić w wersji pudełkowej (z polską lokalizacją, obejmującą wyłącznie napisy), zawierającej dodatki z Pakietu Fundatora Deluxe.

Wynik ten powinien dodatkowo zachęcić ekipę z Epic Games do rozwoju tytułu. Cierpi ona obecnie na kilka problemów, jak chociażby słaby łup wypadający z piniat oraz ekran statystyk, który jest według części graczy nieintuicyjny. Prócz tego typu drobnych napraw twórcy obiecują również większe aktualizacje. Podczas sesji AMA w serwisie Reddit zapowiedzieli między innymi pojawienie się specjalnych wydarzeń w grze, tryb hordy, ulepszenie systemu craftingu, zaimplementowanie nowych funkcji społecznościowych oraz stworzenie kolejnych klas postaci. Deweloperzy zaznaczyli jednak, że część zmian i nowości może ostatecznie nie pojawić się w grze. Wszystko zależy od tego, jak duży zespół zostanie oddelegowany do prac nad rozwojem Fortnite.