Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2017, 13:55

autor: Góral

Fortnite - gra z wczesnego dostępu ukaże się w Polsce w wydaniu pudełkowym

Firma Cenega wyda w naszym kraju PC-tową wersję gry Fortnite. Jednak ani w przesłanej wiadomości prasowej, ani na opublikowanej okładce nie wspomniano, że jest to projekt z wczesnego dostępu, a pełna wersja dostępna będzie za darmo.

Fortnite - gra z wczesnego dostępu ukaże się w Polsce w wydaniu pudełkowym - ilustracja #1

W czerwcu bieżącego roku doczekaliśmy się nowych wieści związanych z powstającą od kilku lat grą Fortnite od studia Epic Games. Deweloper poinformował, że tytuł zadebiutuje we wczesnym dostępie na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz PC-tach 25 lipca. Edycja ta jest płatna, ale pełna wersja, która ma się ukazać w 2018 roku, udostępniana będzie w ramach modelu biznesowego free-to-play. Jakiś czas później okazało się, że nieukończoną produkcję kupimy nie tylko w cyfrowej dystrybucji, ale też w pudełkach. Natomiast dziś firma Cenega poinformowała, że została dystrybutorem fizycznego wydania w naszym kraju. Co w tym dziwnego?

Sam pomysł sprzedawania nieukończonej gry w normalnych sklepach jest dziwny, choć nie niespotykany, bo np. Survarium również można kupić w pudełkach. Jednak w przypadku rodzimego dystrybutora pojawiają się jeszcze dwie nieścisłości. W przesłanej wiadomości prasowej nigdzie nie wspomniano, że chodzi o grę z wczesnego dostępu, ani że pełna wersja ma być darmowa. Na widocznej poniżej okładce również nie ma o tym wzmianki.

Okładka polskiej wersji Fortnite.
Okładka polskiej wersji Fortnite.

Wyjawiono za to, że produkcja będzie u nas dostępna na komputerach osobistych w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej. Pudełkowy Fortnite sprzedawany ma być w Edycji Bohaterów, z następującymi dodatkami:

  • pakiet 8 rzadkich bohaterów;
  • pakiet rzadkiego uzbrojenia (4 rodzaje broni i jedna pułapka);
  • ekskluzywny pistolet fundatora.

Jeżeli jesteście zainteresowani wersją na konsole, to możecie ją już zamawiać w sklepach Xbox Games (199,99 zł) i PlayStation Store (189 zł).