Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWPPCiOSAND
Okładka Disney Magic Kingdoms (PC)
OkładkaDisney Magic Kingdoms (PC)

Disney Magic Kingdoms

Stworzona we współpracy koncernu Walta Disneya z uznaną firmą Gameloft barwna strategia ekonomiczna, w której zadaniem graczy jest stworzenie i zarządzanie własnym Disneylandem.

Strategiczne | ekonomiczne | casual | Disney

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disney Magic Kingdoms Premiera

17mar2016

iOS AND WP PC

producent: Gameloft wydawca: Gameloft Strona oficjalna

Gry podobne do Disney Magic Kingdoms

RollerCoaster Tycoon II

Theme Park

Theme Park Studio

Disney Magic Kingdoms jest barwną strategią ekonomiczną, w której zadaniem graczy jest wybudowanie i zarządzanie własnym Disneylandem. Gra jest efektem współpracy koncernu Walta Disneya z jednym z najbardziej doświadczonych wydawców gier mobilnych, firmą Gameloft. Produkcję stworzono m.in. z myślą o platformie AND, PC itd..

Mechanika

Mechanika zabawy w ogólnych założeniach przypomina serię RollerCoaster Tycoon, z tą różnicą, że zamiast typowych elementów wesołego miasteczka, do dyspozycji graczy oddano oryginalne atrakcje pochodzące z najsłynniejszych parków rozrywki Disneya, umiejscowionych w Anaheim (Kalifornia), Orlando (Floryda) oraz Paryżu. Zabawę rozpoczynamy od jednego zamku, stanowiącego centrum naszego przyszłego Disneylandu, zaś w miarę postępów rozgrywki odblokowujemy i stawiamy nowe atrakcje, takie jak nawiedzone domy czy sale dla księżniczek. Oprócz samej budowy, musimy oczywiście sprawnie zarządzać naszym przybytkiem, by generował on dochody pozwalające na jego dalszą rozbudowę.

Podobnie jak w większości gier tego typu, w Disney Magic Kingdoms nie mamy pełnej swobody działania, a przez rozgrywkę prowadzą nas kolejne zadania. Ich wykonywanie nagradzane jest punktami doświadczenia, a uzbieranie wystarczającej ich liczby odblokowuje niedostępne wcześniej atrakcje. Misje te są z reguły mniej lub bardziej powiązane z wplecionym w grę wątkiem fabularnym, w którym najpopularniejsi bohaterowie Disneya, w tym m.in. Kaczor Donald i Myszka Miki, stawiają czoła złoczyńcom z tegoż uniwersum, takim jak złowroga Maleficent czy Imperator Zurg.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy Disney Magic Kingdoms na platformę AND, PC itd. nie odbiega od większości podobnych produkcji. Całość została jednak odpowiednio wystylizowana i ubarwiona cukierkową grafiką, charakterystyczną dla gier, filmów i kreskówek Disneya.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Disney Magic Kingdoms: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND
WP
PC