Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDWPiOS
Okładka Disney Magic Kingdoms (PC)

Disney Magic Kingdoms

Stworzona we współpracy koncernu Walta Disneya z uznaną firmą Gameloft barwna strategia ekonomiczna, w której zadaniem graczy jest stworzenie i zarządzanie własnym Disneylandem.

Strategiczne | ekonomiczne | casual | Disney

Okładka Disney Magic Kingdoms (PC)

producent: Gameloft

wydawca: Gameloft

Strona oficjalna

data premiery gry:

17mar2016

iOS AND WP PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disney Magic Kingdoms jest barwną strategią ekonomiczną, w której zadaniem graczy jest wybudowanie i zarządzanie własnym Disneylandem. Gra jest efektem współpracy koncernu Walta Disneya z jednym z najbardziej doświadczonych wydawców gier mobilnych, firmą Gameloft. Produkcję stworzono m.in. z myślą o platformie AND, PC itd..

Mechanika

Mechanika zabawy w ogólnych założeniach przypomina serię RollerCoaster Tycoon, z tą różnicą, że zamiast typowych elementów wesołego miasteczka, do dyspozycji graczy oddano oryginalne atrakcje pochodzące z najsłynniejszych parków rozrywki Disneya, umiejscowionych w Anaheim (Kalifornia), Orlando (Floryda) oraz Paryżu. Zabawę rozpoczynamy od jednego zamku, stanowiącego centrum naszego przyszłego Disneylandu, zaś w miarę postępów rozgrywki odblokowujemy i stawiamy nowe atrakcje, takie jak nawiedzone domy czy sale dla księżniczek. Oprócz samej budowy, musimy oczywiście sprawnie zarządzać naszym przybytkiem, by generował on dochody pozwalające na jego dalszą rozbudowę.

Podobnie jak w większości gier tego typu, w Disney Magic Kingdoms nie mamy pełnej swobody działania, a przez rozgrywkę prowadzą nas kolejne zadania. Ich wykonywanie nagradzane jest punktami doświadczenia, a uzbieranie wystarczającej ich liczby odblokowuje niedostępne wcześniej atrakcje. Misje te są z reguły mniej lub bardziej powiązane z wplecionym w grę wątkiem fabularnym, w którym najpopularniejsi bohaterowie Disneya, w tym m.in. Kaczor Donald i Myszka Miki, stawiają czoła złoczyńcom z tegoż uniwersum, takim jak złowroga Maleficent czy Imperator Zurg.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy Disney Magic Kingdoms na platformę AND, PC itd. nie odbiega od większości podobnych produkcji. Całość została jednak odpowiednio wystylizowana i ubarwiona cukierkową grafiką, charakterystyczną dla gier, filmów i kreskówek Disneya.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Disney Magic Kingdoms

Wymagania wiekowe Disney Magic Kingdoms

odpowiednia dla każdego wieku

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Modern Combat 5: Blackout, World of Tanks Blitz, Zenonia S)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Modern Combat 5: Blackout, World of Tanks Blitz, Zenonia S)

wiadomość10 maja 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Dash Quest, Disney Magic Kingdoms, Modern Combat 5: Blackout, World of Tanks Blitz czy Zenonia S: Rifts in Time.

Disney Magic Kingdoms - zapowiedziano strategię ekonomiczną
Disney Magic Kingdoms - zapowiedziano strategię ekonomiczną

wiadomość11 marca 2016

Studio Gameloft poinformowało, że pracuje nad grą Disney Magic Kingdoms, czyli mobilną strategią ekonomiczną, w której będziemy zarządzali wesołym miasteczkiem zamieszkanym przez postacie z filmów animowanych wytwórni Disney.

iOS
AND
WP
PC