Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka RollerCoaster Tycoon 4 Mobile (iOS)
OkładkaRollerCoaster Tycoon 4 Mobile (iOS)

RollerCoaster Tycoon 4 Mobile

Stworzona z myślą o użytkownikach mobilnych społecznościowa strategia ekonomiczna. W grze wcielamy się w rolę zarządcy parku rozrywki, a naszym zadaniem jest stawianie kolejnych atrakcji oraz punktów gastronomicznych.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | społecznościowe | budowa wesołego miasteczka

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RollerCoaster Tycoon 4 Mobile Premiera

10kwi2014

iOS

16paź2014

AND

Gry podobne do RollerCoaster Tycoon 4 Mobile

The Settlers (2009)

Jurassic World: The Game

Con Man: The Game

RollerCoaster Tycoon 4 Mobile to stworzona z myślą o użytkownikach platform mobilnych (iOS/Android) gra strategiczno-ekonomiczna, bazująca na kultowej serii znanej z komputerów PC. Tytuł stanowi swoistą reaktywację marki, której ostatnia odsłona ukazała się w roku 2006 i stanowi zapowiedź pełnoprawnej kontynuacji cyklu RollerCoaster Tycoon World, tworzonej równocześnie na pecety. Za jego powstanie odpowiada litewskie studio On5, znane dotąd głównie z prostych gier mobilnych.

Zgodnie z ideą cyklu, gra stawia nas w roli zarządcy powstającego parku rozrywki, a naszym zadaniem jest stawianie kolejnych atrakcji, które przyciągną potencjalnych klientów i napełnią kasę parku. Zabawę rozpoczynamy od budowy prostych atrakcji, sklepików z jedzeniem i napojami oraz pierwszego, skromnego rollercoastera. W miarę postępów w grze i zdobywania doświadczenia odblokowujemy coraz to nowsze atrakcje, których budowa co prawda kosztuje znacznie więcej, jednak wpływy z biletów szybko rekompensują poniesione wydatki.

Oprócz stawiania kolejnych karuzel, zjeżdżalni i kolejek oraz inkasowaniu wpływów z biletów, czeka nas także ciągła walka z rozmaitymi usterkami i awariami, które tymczasowo wyłączają poszczególne atrakcje z użytku. Z czasem musimy zadbać także o odpowiedni wystrój naszego parku, sadząc drzewa i stawiając ławki oraz rozmaite dekoracje. W przeciwieństwie do pełnoprawnych, komputerowych odsłon serii RollerCoaster Tycoon, rozgrywce brakuje pełnej swobody w projektowaniu parku i rozmieszczaniu jego kolejnych atrakcji, a przez rozgrywkę prowadzą nas kolejno wyznaczane zadania.

Pod względem oprawy RollerCoaster Tycoon 4 Mobile stoi na przeciętnym poziomie, typowym dla mobilnych city-builderów, choć grafika jest miła dla oka i wystarczająco czytelna. Gra zadebiutowała jako aplikacja płatna, która po zakupie pozwalała co najwyżej na 45 minut swobodnej gry, po tym czasie zmuszając do korzystania z mikropłatności. Wobec fali krytyki, twórcy zdecydowali się na przejście do klasycznego modelu free-to-play, w którym grę pobieramy całkowicie za darmo, a czas potrzebny na budowę i naprawę poszczególnych atrakcji możemy skrócić, korzystając z nabywanej za realną gotówkę waluty premium. W grze nie zapomniano także o typowych dla gatunku, rozbudowanych opcjach społecznościowych.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe RollerCoaster Tycoon 4 Mobile: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND