Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4XONE
Okładka Kingdom Hearts III Re:Mind (PS4)
OkładkaKingdom Hearts III Re:Mind (PS4)

Kingdom Hearts III Re:Mind

Duży fabularny dodatek do Kingdom Hearts III. RE:Mind zawiera historię rozszerzającą podstawkę, wraz z trójką grywalnych bohaterów w nowych scenariuszach, a także kolejnymi transformującymi się broniami i niewidzianymi wcześniej przeciwnikami.

To jest dodatek do gry Kingdom Hearts III.

RPG | TPP | fantasy | seriale animowane | filmy animowane | filmy | crossover | Disney | RPG akcji | jRPG | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kingdom Hearts III Re:Mind Premiera

23sty2020

PS4

25lut2020

XONE

Gry podobne do Kingdom Hearts III Re:Mind

Final Fantasy VII Remake

NieR: Automata

Dragon Ball Z: Kakarot

Kingdom Hearts III Re:Mind to pierwsze fabularne rozszerzenie do gry jRPG Kingdom Hearts III, która zadebiutowała w sklepach w styczniu 2019 roku. Dodatek został opracowany przez twórców podstawki - jedno z wewnętrznych studiów deweloperskich japońskiej firmy Square Enix, która odpowiada również za wydanie produkcji.

Fabuła

Rozszerzenie zawiera nowy scenariusz fabularny zatytułowany Re:Mind, którego akcja toczy się równolegle do końcówki opowieści z głównej gry. Historia skupia się na znanych fanom postaciach takich jak Roxas, Aqua oraz Riku. Historia rzuca nowe światło na wcześniejsze wydarzenia przedstawione w serii oraz rozszerza naszą wiedzę o oryginalnych członkach Organizacji XIII.

Mechanika

Podstawy zabawy w Re:Mind są takie same, jak w głównej grze. Eksplorujemy lokacje, wykonujemy zadania i ścieramy się z przeciwnikami, wykorzystując zręcznościowy system walki. W miarę postępów w rozgrywce nasi bohaterowie uczą się nowych zdolności i zdobywają przedmioty, które zwiększają ich bojowy potencjał. W kampanii dodatku kierujemy jedną z trzech postaci, którą wybieramy w czasie fragmentu gry znanego jako Keyblade War (po ukończeniu podstawki). Każda z postaci korzysta z charakterystycznych dla siebie umiejętności oraz ataków. Gracze mogą też stoczyć walkę z kilkunastoma niewidzianym wcześniej bossami (w tym jednym sekretnym). Do przejścia są także dwa opcjonalne epizody.

Twórcy wprowadzili do swojej produkcji kilka zupełnie nowych funkcji, takich jak Data Greeting, Slideshows oraz Premium Menu. Pierwsza z nich pozwala robić własne ilustracje - wybieramy postacie, miejsca, pozy oraz miny poszczególnych bohaterów, którzy występują na fotografii. Z kolei druga umożliwia tworzenie filmów ze zdjęć, które wykonaliśmy w czasie przechodzenia gry - otrzymujemy nawet opcję dodania do nich muzyki. Ostatnia nowość pozwala w większym stopniu dostosować poziom trudności bazowej kampanii - dzięki kodom Fast Pass Ez możemy uczynić ją łatwiejszą (np. sprawić, że przeciwników będzie można pokonywać pojedynczym ciosem), zaś opcje Black Code zwiększają poziom wyzwania (przykładowo statystyka Obrony całej drużyny otrzymuje wartość 0).

Wraz z premierą omawianego DLC zadebiutowała także aktualizacja, która wzbogaciła Kingdom Hearts III o kilka nowych rzeczy. W produkcji pojawiły się dwa kolejne Keyblade’y - Oathkeeper oraz Oblivion - które posiadają nowe transformacje (odpowiednio Light Form i Dark Form). Rozwinięto również główny wątek fabularny.

Tryby gry

W Kingdom Hearts III Re:Mind możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą zabawy jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Kingdom Hearts III Re:Mind nie wprowadza znaczących zmian w oprawie graficznej podstawowej wersji gry.

Dodatkowe informacje

Dodatek Kingdom Hearts III Re:Mind jest dostępny w dwóch wydaniach - zwykłym oraz rozszerzonym, które poza DLC oferuje także dostęp filmu z koncertem muzyki z gry.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Kingdom Hearts III Re:Mind

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
XONE