Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2019, 14:21

Kingdom Hearts 3 na PC coraz bliżej? Przeciek z Microsoft Store

W sklepie Microsoftu pojawiła się karta dodatku Kingdom Hearts III: Re Mind. Co ciekawe, na stronie znalazła się informacja o możliwości zainstalowania go na urządzeniach z systemem Windows 10, co sugerowałoby wydanie gry na PC.

Czyżby Square Enix szykowało dla nas spóźniony prezent na Gwiazdkę? - Kingdom Hearts 3 na PC coraz bliżej? Przeciek z Microsoft Store - wiadomość - 2019-12-20
Czyżby Square Enix szykowało dla nas spóźniony prezent na Gwiazdkę?

Saga Kingdom Hearts oficjalnie dobiegła końca na początku roku. Nim jednak pożegnamy się z Sorą, Donaldem, Goofym i pozostałymi bohaterami, przyjdzie nam jeszcze sprawdzić nadchodzące rozszerzenie. Dodatek Kindom Hearts III: Re Mind trafi w styczniu na PlayStation 4, a miesiąc później na Xboksa One. Wersja na tę drugą platformę dostępna jest już w sklepie Microsoftu i zawiera interesującą informację. Na stronie produktu podano, że DLC będzie można zainstalować na… urządzeniach z systemem Windows 10, co może sugerować wydanie na PC. Jest to o tyle dziwne, że podobnej wzmianki zabrakło w przypadku podstawowej wersji gry.

Rzecz jasna w żadnym wypadku nie można tego uznać za potwierdzenie pecetowego wydania Kingdom Hearts III. Możliwe, że tytuł pojawi się w ramach usługi Xbox Game Pass, co w praktyce pozwalałoby na zabawę na PC. Może to też być zwykły błąd, aczkolwiek po takim czasie zapewne zostałby on usunięty. Trzeba jednak pamiętać, że samo Square Enix dawało nadzieję na ukazanie się gry na komputerach osobistych (vide wywiad serwisu Rock, Paper, Shotgun z lutego). Podobne plotki krążą na temat Final Fantasy VII Remake, a na pecety trafiło Octopath Traveler. Jest więc szansa, że również Sora zdecyduje się odwiedzić posiadaczy PC. Zaznaczamy jednak, by na razie traktować te doniesienia jako niepotwierdzone pogłoski.

Seria Kingdom Hearts dotychczas omijała komputery osobiste. - Kingdom Hearts 3 na PC coraz bliżej? Przeciek z Microsoft Store - wiadomość - 2019-12-20
Seria Kingdom Hearts dotychczas omijała komputery osobiste.