Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2019, 19:36

autor: "Vergil"

Square Enix zapowiada Octopath Traveler na PC

Firma Square Enix opublikowała na swojej stronie internetowej wiadomość zdradzającą datę premiery pecetowej wersji gry Octopath Traveler. Wynikało z niej, że komputerowi gracze niedługo będą mogli sprawdzić jRPG-owy hit dostępny dotychczas wyłącznie na konsoli Nintendo Switch.

W zeszłym tygodniu pojawiły się poszlaki wskazujące na to, że gra Octopath Traveler, którą do tej pory można było sprawdzić wyłącznie na konsoli Nintendo Switch, pojawi się również na komputerach osobistych. Dzisiaj otrzymaliśmy niemal ostateczne potwierdzenie tych rewelacji, bowiem na stronie internetowej firmy Square Enix (wydawcy omawianej produkcji) pojawiła się wiadomość ogłaszająca jej rychłą premierę na pecetach. Według informacji zawartych w ogłoszeniu Octopath Traveler miałby trafić na Steama 7 czerwca. Z jego treści nie wynikało, by autorzy mieli wprowadzić jakiekolwiek zmiany w zawartości swojego dzieła. Z niewiadomych przyczyn wiadomość została jednak usunięta.

Obok bogatej warstwy fabularnej mocną stroną gry Octopath Traveler jest świetna pixelartowa grafika. - Square Enix zapowiada Octopath Traveler na PC - wiadomość - 2019-04-11
Obok bogatej warstwy fabularnej mocną stroną gry Octopath Traveler jest świetna pixelartowa grafika.

Przypomnijmy, że Octopath Traveler jest dziełem zespołu Silicon Studio Corporation, w którego portfolio można znaleźć popularne gry Bravely Default: Flying Fairy oraz Bravely Second: End Layer. Deweloperzy oddali w nasze ręce jRPG-a pozwalającego nam wcielić się w jedną z ośmiu unikalnych postaci, których losy podążają odmiennymi ścieżkami. Tytuł zebrał pochlebne recenzje i odniósł sukces sprzedażowy, zatem nic dziwnego, że firma Square Enix planuje przenieść go na inne platformy, a jego twórcy – opracować kontynuację.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Octopath Traveler