Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2018, 16:10

Milion kopii Octopath Traveler, premiera DLC do Pillars of Eternity II: Deadfire i inne wieści

Dziś piszemy o ciągłej popularności RPG Octopath Traveler, „zrzucie” darmowych (Deck of Many Things) i płatnych (Beast of Winter) dodatków do Pillars of Eternity II: Deadfire oraz zapierającym dech w piersiach filmiku z World of Warcraft: Battle for Azeroth. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Octopath Traveler przebił barierę miliona kopii

Podziękowanie opatrzono klimatyczną grafiką. - Milion kopii Octopath Traveler, premiera DLC do Pillars of Eternity II: Deadfire i inne wieści - wiadomość - 2018-08-07
Podziękowanie opatrzono klimatyczną grafiką.

Oficjalne konto europejskiego oddziału firmy Nintendo podzieliło się informacją, że RPG Octopath Traveler rozeszło się już w milionie egzemplarzy (wliczając w to edycję cyfrową dostępną na eShop). Dobra sprzedaż nie jest zaskakująca, bo na nowość od Silicon Studio oczekiwało niemało fanów. Wydawca Square Enix miał nawet ostatnio problemy z adekwatnym zapełnieniem sklepowych magazynów fizycznymi kopiami gry, co tylko potwierdza, że rozchodzi się ona jak świeże bułeczki. Jeśli jesteście fanami jRPG w klasycznym stylu, to ta pozycja wydaje się prawie obowiązkowa.

Pillars of Eternity II: Deadfire –premiera DLC Beast of Winter

Pillars of Eternity II: Deadfire jest nieco bardziej zachodnim RPG, które może pochwalić się niezłymi planami na wsparciem po premierze. Po zapowiedziach i paru darmowych „paczkach” przyszła pora na premierę Beast of Winter, czyli pierwszego DLC, za które przyjdzie nam dopłacić (oczywiście, jeśli nie zaopatrzyliśmy się wcześniej w przepustkę sezonową). „Zimowa bestia” pozwala na zwiedzanie nowej wyspy, oplecionej mackami intryg, jakie snuje wielce tajemniczy kult czczący boga Rymrganda. Nie obejdzie się też bez klasycznego „buszowania po lochach”. Dodatek kosztuje ok. 36 zł na Steam i innych platformach cyfrowych. Miłym prezentem jest zaś darmowy „Pokład Rozmaitości”. Nieodpłatne rozszerzenie dodaje do rozgrywki sterowany przez komputer statek kupiecki wypełniony egzotycznymi towarami z najróżniejszych zakątków Deadfire. Uwaga, na łupy czają się też piraci!

Saurfang wspomina syna na trailerze Battle for Azeroth

Największe MMO w historii gier – World of Warcraft – przygotowuje się do startu siódmego dodatku, czyli Battle for Azeroth. Jak zwykle możemy więc nacieszyć nasze oczy bliskim perfekcji filmikiem, który został stworzony przez zespół Blizzard odpowiedzialny za materiały wideo. Głównym tematem BoA jest powrót do klasycznej niezgody między Przymierzem i Hordą, a sam materiał przybliża nam nieco rozterki Varoka Saurfanga, wspominającego śmierć swojego syna i spalenie Teldrassil. Zmęczonego wojownika ostatecznie inspiruje młody troll (wdzięcznie nazwany przez społeczność Zappyboi’em). Filmik ocieka wręcz wewnętrzną mitologią tytułu i całego uniwersum. Jeśli jesteście zainteresowani to przekrojowe podsumowanie „kto jest kim” znajdziecie tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Spider-Man
 2. GRIP
 3. Flipping Death
 4. Endless Space 2: Supremacy
 5. Dead or Alive 6
 6. Conan Exiles

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Star Traders: Frontiers zwiastun #1
 2. Life is Strange 2 zapowiedź #2
 3. Grimmwood zwiastun na premierę
 4. Flipping Death zwiastun na premierę
 5. Endless Space 2: Supremacy zwiastun #1
 6. Endless Legend: Inferno zwiastun #2
 7. Conan Exiles Klejnot Zachodu
 8. World of Warcraft: Battle for Azeroth Stary żołnierz