Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2018, 15:43

autor: Movis

Rekord zapisów do bety The Division 2, data premiery Sea of Thieves: Cursed Sails i inne wieści

Dziś piszemy o ogromnym zainteresowaniu nadchodzącą betą The Division 2, dacie udostępnienia darmowego dodatku Cursed Sails do Sea of Thieves, grze słów prawdopodobnie zapowiadającej Total War: Warhammer III, dystrybucyjnych problemach Octopath Traveler i obecnym braku planów stworzenia gry Forza Motorsport 8. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Rekordowe zainteresowanie betą The Division 2

W becie będzie tłoczno. - Rekord zapisów do bety The Division 2, data premiery Sea of Thieves: Cursed Sails i inne wieści - wiadomość - 2018-07-18
W becie będzie tłoczno.

Pisaliśmy już dziś wprawdzie o wynikach finansowych koncernu Ubisoft, ale Yves Guillemot przybliżył podczas rozmowy konferencyjnej z inwestorami dodatkowy ciekawy fakt (via VG24/7). Beta gry The Division 2 ustanowiła bowiem wewnętrzny rekord, będąc najbardziej rozchwytywanym przez graczy okresem testowym w historii firmy. Choć twórca nie podał dokładnej liczby zarejestrowanych, to zaznaczył, że jest ona 4 razy wyższa od poprzedniego wyniku, ustanowionego co zabawne przez pierwsze The Division. Co prawda inne firmy używają do mierzenia zainteresowania produkcją raczej liczby zamówień przedpremierowych, choć w przypadku tytułu nastawionego na grę wieloosobową to podejście ma sens.

Sami możecie zapisać się do bety w tym miejscu. Jak na razie nie podano jej szczegółów ani dokładnej daty rozpoczęcia i zakończenia.

Sea of Thieves: Cursed Sails zadebiutuje 31 lipca

Zgodnie z zapowiedzią na targach E3 2018 w tym miesiącu możemy się spodziewać ogromnej aktualizacji Cursed Sails do przygodowego Sea of Thieves. Twórcy ogłosili bowiem, że 31 lipca dodatek „zawinie do portu”, czyli zostanie udostępniony wszystkim posiadaczom gry bez dodatkowych kosztów. Co nas w nim czeka? Sterowane przez komputer statki wypełnione ożywionymi szkieletami, brygantyna, czyli kolejny statek (tym razem dedykowany trzyosobowym załogom), nowe narracyjne rozdziały i czasowe wydarzenie specjalne – tytułowe „Przeklęte Żagle”. Ahoj przygodo!

„Absolutny Chaos” przy tworzeniu… Total War: Warhammer III?

Jeden zespół rozwija dwójkę, no a drugi…. - Rekord zapisów do bety The Division 2, data premiery Sea of Thieves: Cursed Sails i inne wieści - wiadomość - 2018-07-18
Jeden zespół rozwija dwójkę, no a drugi….

W najnowszym sprawozdaniu z prac podzespołów firmy Creative Assembly ekipa odpowiedzialna za gry fantasy posiliła się dość niewyszukaną grą słów, jednocześnie odnosząc się do prac nad kolejną produkcją. Autorzy nie dzielą się niczym konkretnym, a wspominają jedynie, że kontynuują pre-produkcję, a w ich zakątku studia „zawiązują się dyskusje, latają idee i koncepcje – słowem panuje absolutny Chaos”. Niby nic specjalnego, ale biorąc pod uwagę „chaos” pisany dużą literą wypowiedź można traktować jako żartobliwą poszlakę, że już niedługo dowiemy się więcej o Total War: Warhammer III, najprawdopodobniej z kolejną frakcją, reprezentującą tę potężną silę w uniwersum Warhammera. Czyżby przyszła kolej na Demony?

Square Enix nie doceniło popularności Octopath Traveler

Octopath podbija świat. - Rekord zapisów do bety The Division 2, data premiery Sea of Thieves: Cursed Sails i inne wieści - wiadomość - 2018-07-18
Octopath podbija świat.

Square Enix nie nadąża z popytem na RPG Octopath Traveler na konsolę Nintendo Switch. Wedle raportu Nintendo Life japońskie konto firmy na Twitterze przeprosiło fanów za przedłużające się okresy oczekiwania na fizyczną kopię tytułu, sugerując zakup edycji cyfrowej. Podobnie sprawa ma się w uwielbiających najnowszy sprzęt Nintendo Stanach Zjednoczonych – w przypadku sklepu internetowego Amazon amerykańscy gracze muszą liczyć się z opóźnieniami sięgającymi od miesiąca do dwóch. Z jednej strony oznacza to chwilowe problemy ze sprzedażą, a z drugiej wskazuje, że Octopath Traveler może być najbardziej oczekiwaną grą w historii zespołu deweloperskiego Silicon Studio Corporation.

Turn 10 wspiera Forza Motorsport 7 i na razie nie myśli o kolejnej części

Chris Esaki traktuje każdy kolejny miesiąc jako „nowy dodatek” do FM 7. - Rekord zapisów do bety The Division 2, data premiery Sea of Thieves: Cursed Sails i inne wieści - wiadomość - 2018-07-18
Chris Esaki traktuje każdy kolejny miesiąc jako „nowy dodatek” do FM 7.

Odpowiedzialne za serię Forza Motorsport studio Turn 10 nie śpieszy się z wydaniem ewentualnego Forza Motorsport 8. Podczas podcastu Forza Monthly Chris Esaki – dyrektor kreatywny Forza Motorsport 7 – wspomniał, że cały jego zespół pracuje w pocie czoła nad rozwojem obecnej części serii, budując na istniejącym fundamencie, rozwijając tryby i dodając nową zawartość, a prace nad następcą nie zostały jeszcze nawet rozpoczęte. Oczywiście nie oznacza to „roku bez Forzy”, bo w październiku do sklepów zajedzie Forza Horizon 4 autorstwa Playground Games. Jeśli jednak lubicie konkretny styl Turn 10 to na następcę „siódemki” będziecie musieli jeszcze poczekać.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Star Renegades
 2. Identity V
 3. F1 2018
 4. F1 Mobile Racing
 5. Stardust Galaxy Warriors: Stellar Climax
 6. STAY
 7. Divinity: Original Sin II - Definitive Edition
 8. No Man's Sky
 9. Adventure Time: Pirates of the Enchiridion
 10. Dead or School
 11. Construction Simulator 2
 12. South Park: The Fractured But Whole - Bring the Crunch

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Thief of Thieves: Season One zwiastun na premierę
 2. The Last Door: Collector's Edition zwiastun #1
 3. Slam Land zwiastun #1
 4. Remnant: From the Ashes zwiastun #1
 5. Override: Mech City Brawl zwiastun #1
 6. The Banner Saga Trilogy: Bonus Edition zwiastun #1
 7. AI: The Somnium Files zwiastun #1
 8. We Happy Few ABC szczęścia
 9. Super Destronaut DX zwiastun #1
 10. Insane Robots zwiastun #1
 11. Florence zwiastun #1
 12. Earthfall zwiastun na premierę
 13. Warhammer: Vermintide 2 zwiastun na premierę wersji na XOne
 14. Taiko Drum Master: Nintendo Switch Version! zwiastun na premierę
 15. State of Mind zwiastun fabularny