Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONESwitchPS4
Okładka Dead or School (PC)

Dead or School

Gra akcji z elementami RPG, w której trafiamy do Tokio opanowanego przez hordy potworów i żywych trupów; wcielając się w Hisako, przemierzamy stolicę Japonii i walczymy z niezliczonymi adwersarzami.

Akcji | zombie | elementy RPG | 2D | indie | side-scroll

Okładka Dead or School (PC)

producent: Studio Nanafushi

data premiery gry:

3cze2019

PC

13mar2020

PS4 Switch

sie2020

XONE

Dead or School to side-scrollowa gra akcji z elementami RPG, opracowana przez zespół Studio Nanafushi; mowa o niezależnej, trzyosobowej ekipie, dla której jest to debiutancki projekt.

Fabuła

Kiedy Tokio zostało opanowane przez hordy żywych trupów i innych potworów, ludzie musieli szukać schronienia pod ziemią. Główna bohaterka gry Dead or School, Hisako, urodziła się i dorastała w takiej kryjówce. Jedynie z opowieści znała szkoły, które jawiły jej się jako prawdziwy raj dla młodych ludzi. Pewnego dnia protagonistka znalazła się w pociągu jadącym na powierzchnię, gdzie, jak wierzy, znajdzie nie tylko jedną z takich placówek, lecz także przyjaciół oraz miejsca do zabawy. Nim jednak tak się stanie, Hisako musi stawić czoła niezliczonym przeciwnikom.

Mechanika

W Dead or School akcję ukazano z boku. W trakcie rozgrywki przemierzamy posępne dzielnice Tokio (Shinjuku, Asakusa, Akihabara i Roppongi) oraz walczymy z oponentami; mowa tak o szeregowych adwersarzach, jak i o potężnych bossach. W trakcie starć toczonych w czasie rzeczywistym musimy unikać ataków przeciwników, wyprowadzać szybkie kontry i łączyć ciosy w widowiskowe kombinacje.

Ważną rolę odgrywa również broń, której poszczególne parametry (siła ataku, waga oraz dodatkowe efekty) możemy ulepszać, korzystając z części pozyskiwanych w toku przygody; podobnie mają się sprawy z umiejętnościami bojowymi Hisako, których wachlarz poszerzamy po awansie na kolejny poziom doświadczenia.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarową grafikę gry Dead or School utrzymano w mangowej stylistyce. Z uwagi na wysoką brutalność i erotyczne motywy produkcja jest przeznaczona dla dorosłych odbiorców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Dead or School

Klasyfikacja PEGI Dead or School

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dead or School

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-4790 3.6 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: AMD A10-8750 3.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB Radeon R7 250 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7/8/10

PC
PS4
XONE
Switch