Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOSPCSwitchPS4
Okładka ICEY (AND)

ICEY

Oryginalna, dwuwymiarowa bijatyka autorstwa chińskiej firmy Shanghai FantaBlade Network Technology. Fabuła ICEY koncentruje się na losach tytułowej wojowniczki, która, prowadzona przez tajemniczego narratora, przemierza pełen wrogów świat.

Akcji | science fiction | 2D | side-scroll | eksperymentalne/artystyczne | slasher

Okładka ICEY (AND)

data premiery gry:

17lis2016

PC

8sie2017

PS4

19paź2017

iOS

24paź2017

AND

31maj2018

Switch

ICEY to dwuwymiarowa gra typu beat 'em up przeznaczona na PC, AND itd.. Tytuł przygotowała chińska firma Shanghai FantaBlade Network Technology.

Fabuła

Gra opowiada o przygodach tytułowej wojowniczki ICEY, która przemierza fikcyjny świat pełen wrogów, będąc niejako prowadzona za rączkę przez tajemniczego narratora. To on wskazuje jej drogę i naprowadza na kolejnych przeciwników. Tak naprawdę jednak nie wie, dlaczego go słucha, ani nie zna jego intencji. W związku z tym gracz może negować jego rady, starając się podążać innymi ścieżkami, co wkurza narratora, ale pozwala odkrywać sekrety skrywane przez kolejne lokacje.

Mechanika

ICEY na PC, AND itd. jest pełnoprawną chodzoną bijatyką, z rozbudowanym systemem ciosów i combosów oraz elementami RPG. Gracze muszą nauczyć się wykorzystywać zdolności bohaterki, która nie tylko wyprowadza potężne ataki, ale też jest bardzo zwinna, umie skakać, wykonywać ślizgi itd. Wszystko to przydaje się w walce, zwłaszcza przeciwko dużym, silnym i wytrzymałym bossom. Deweloperzy zadbali jednak o odpowiedni poziom trudności, dzięki czemu rozgrywka, choć niebanalna, nie nastręcza też ogromnych problemów i pozwala cieszyć się zabawą także osobom nie mającym wcześniej do czynienia z tego typu grami.

Kwestie techniczne

ICEY na PC, AND itd. wyróżnia się nie tylko obecnością narratora i bardzo dobrym gameplayem, ale także widowiskową i klimatyczną oprawą graficzną, na której nawet najwięksi przeciwnicy dwóch wymiarów z chęcią zawieszą oko.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe ICEY

12+

Wymagania sprzętowe ICEY

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: lntel Core 2 Duo 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 750 Ti lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: lntel Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7/8/10

Steam Link za 1 euro? Nietypowa promocja ICEY na Steamie
Steam Link za 1 euro? Nietypowa promocja ICEY na Steamie

wiadomość20 października 2017

W sklepie Steam pojawiła się promocja na dwuwymiarową grę akcji ICEY. W kosztującym niecałe 10 euro zestawie znalazła się pełna wersja produkcji oraz... urządzenie Steam Link, osobno kosztujące ponad 50 euro.

PC
PS4
Switch
AND
iOS