Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS4XONE
Okładka Dead or Alive 6 (PC)

Dead or Alive 6

Pełnoprawna szósta część popularnego cyklu bijatyk, za którego produkcję odpowiadają japońskie studio Team Ninja oraz firma Koei Tecmo.

Bijatyki | multiplayer | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka Dead or Alive 6 (PC)

data premiery gry:

1mar2019

PS4 XONE PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead or Alive 6 na platformie PS4, PC i XONE to szósta odsłona cyklu bijatyk, za którego produkcję odpowiada japońskie studio Team Ninja oraz firma Koei Tecmo. Poprzednia część cyklu zadebiutowała w 2012 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Trzy lata później trafiła także na pecety oraz konsole obecnej generacji. Nowa gra jest w założeniach świeżym startem i została przygotowana w taki sposób, by przyciągnąć osoby, które nie miały wcześniej styczności z marką Dead or Alive. Tytuł został zapowiedziany tuż przed targami E3 w 2018 roku.

Mechanika

Jeżeli chodzi o styl rozgrywki, Dead or Alive 6 nie różni się znacząco od poprzednika. Nadal mamy do czynienia z trójwymiarową bijatyką, oferującą bogatą galerię grywalnych postaci dysponujących unikalnymi stylami walki. Fundamentalne zmiany widoczne są jednak w detalach systemu walki. Tytuł jest bardziej przystępny dla początkujących i casualowych fanów bijatyk. Twórcy wprowadzili dedykowany przycisk ułatwiający wykonywanie widowiskowych ataków oraz kombosów. Po raz pierwszy pojawił się także wskaźnik specjalnych ruchów, po którego załadowaniu wykonujemy serię dewastujących ciosów.

Tryby gry

Dead or Alive 6 oferuje zarówno zabawę dla jednego gracza, jaki i bogate możliwości rozgrywek sieciowych. W przypadku tych drugich możemy wziąć udział w standardowych pojedynkach ze znajomymi, a także w meczach rankingowych z dobranymi przez grę osobami z całego świata.

Kwestie techniczne

Dead or Alive 6 podchodzi w nowy sposób do prezentacji zabawy. Modele postaci mają teraz bardziej realistyczne proporcje oraz animacje. Do przeszłości odeszła np. absurdalna fizyka piersi wojowniczek, z której znana była piątka. W trakcie walki bohaterowie w widoczny sposób pocą się, robią grymasy przy kolejnych uderzeniach, a także otrzymują widoczne obrażenia (zadrapania, siniaki itd.). Równie widowiskowo prezentują się także areny, pełne różnego rodzaju detali oraz elementów, które zniszczymy podczas pojedynków. Tytuł oferuje wsparcie dla rozdzielczości 4K oraz nowy silnik fizyczny i system dynamicznego oświetlenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 140 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,5 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 214,99 PLN

Gry podobne do Dead or Alive 6

Klasyfikacja PEGI Dead or Alive 6

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dead or Alive 6

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-4690 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-8700 3.2 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Koei Tecmo broni swoich nagich ciał. Firma pozywa twórców filmu dla dorosłych
Koei Tecmo broni swoich nagich ciał. Firma pozywa twórców filmu dla dorosłych

wiadomość7 stycznia 2021

Japońska firma Koei Tecmo postanowiła pozwać twórców filmu pornograficznego, w którym wykorzystano gameplay ze zmodowanej wersji Dead or Alive Xtreme: Venus Vacation.

Dead or Alive 6 - mikrotransakcje doprowadzone do absurdu
Dead or Alive 6 - mikrotransakcje doprowadzone do absurdu

wiadomość2 marca 2020

W Dead or Alive 6 na konsolę PlayStation 4 pojawiła się możliwość zmiany koloru włosów postaci. To jednak nie ucieszyło graczy, bo wiąże się ona z kontrowersyjnym systemem mikrotransakcji.

Dead or Alive 6 w wersji free-to-play już dostępne
Dead or Alive 6 w wersji free-to-play już dostępne

wiadomość16 marca 2019

Na komputerach PC oraz konsolach pojawiła się właśnie darmowa edycja Dead or Alive 6 - bijatyki, która zadebiutowała zaledwie na początku tego miesiąca. Nowa wersja tytułu działa w modelu free-to-play i oferuje w sumie czworo grywalnych bohaterów, a także opcję kupna kolejnych postaci i kostiumów.

Przepustka sezonowa do Dead or Alive 6 na PS4 kosztuje 380 zł
Przepustka sezonowa do Dead or Alive 6 na PS4 kosztuje 380 zł

wiadomość4 marca 2019

Trójwymiarowa bijatyka Dead or Alive 6 otrzymała przepustkę sezonową, oferującą dostęp do 62 nowych strojów i dwóch postaci. Za zawartość trzeba jednak słono zapłacić, szczególnie jeśli gramy na PlayStation 4.

Dead or Alive 6 – premiera i pierwsze recenzje
Dead or Alive 6 – premiera i pierwsze recenzje

wiadomość1 marca 2019

Dziś na PC, PlayStation 4 i Xboksie One ukazała się szósta odsłona popularnego cyklu bijatyk stworzonego przez Team Ninja. W internecie pojawiły się pierwsze recenzje tytułu.

PS4
XONE
PC