Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2018, 09:56

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Dziś polska premiera Octopath Traveler

Dziś ma miejsce polska premiera ślicznej, oldskulowej gry jRPG Octopath Traveler na konsoli Nintendo Switch. Tytuł został też oceniony przez krytyków.

Octopath Traveler debiutuje w Polsce. - Dziś polska premiera Octopath Traveler - wiadomość - 2018-07-13
Octopath Traveler debiutuje w Polsce.

Dziś na rodzimym rynku debiutuje Octopath Traveler – ciekawie zapowiadająca się gra jRPG od Square Enix (pracował nad nią zespół znany Bravely Default: Flying Fairy oraz Bravely Second: End Layer), formułą rozgrywki nawiązująca do klasyków gatunku, takich jak m.in. Chrono Trigger czy dawne odsłony serii Final Fantasy. Produkcja została w Polsce wydana przez firmę Conquest Entertainment i jest dostępna w języku angielskim, wyłącznie w wersji na konsolę Nintendo Switch. Cenę możecie łatwo sprawdzić w naszej growej porównywarce cenowej (ramka obok).

Octopath Traveler przenosi graczy do krainy Orsterra, którą to zwiedzamy w skórze jednego z ośmiu bohaterów – każdy z nich ma inne korzenie, cele i umiejętności. Produkcja oferuje nawiązujący do klasyków gatunku, turowy system walki i pełną klimatu, przepiękną dwuwymiarową oprawę graficzną (gra powstała na silniku Unreal Engine 4, choć patrząc na nią prawdopodobnie nie wyciągnęlibyście takiego wniosku).

Octopath Traveler – wybrane recenzje

Dzieło Square Enix zostało już ocenione przez wielu branżowych krytyków. Doceniają oni wysiłki deweloperów, niejednokrotnie nazywając omawiany tytuł jedną z najlepszych gier jRPG ostatnich lat. Na szczególne uznanie zasługują ich zdaniem świetnie napisany (choć nieco chaotyczny i podzielony na mniejsze kawałki), rozległy scenariusz, w którym znalazło się miejsce dla każdego z ośmiu protagonistów, a także zjawiskowa oprawa graficzna, łącząca stary styl z nową technologią.

 1. IGN – 9,3/10

Octopath Traveller to spełnienie marzeń fana jRPG. Zarówno system walki, jak i estetyka składają hołd erze Super NES, jednocześnie zmieniając formułę w ekscytujący i nowatorski sposób. To nie tylko uwspółcześniona wersja dawnych klasyków, ale też fenomenalny hołd złożony z naprawdę świeżych pomysłów, w fantastycznym, czarującym opakowaniu, w którym stara szkoła spotyka się z tym, co nowe – Seth Macy.

 1. GameSpot – 8/10

Otrzymaliśmy jedną z najciekawszych i najbardziej efektywnie odtworzonych wizualizacji estetyki retro. Z uwagi na swój rozczłonkowany scenariusz, Octopath Traveler prawdopodobnie będzie grą, która podzieli graczy – niemniej jest wart uwagi, pomimo swoich wad. Jego zalety są po prostu zbyt duże, by je zignorować – Peter Brown.

 1. Destructoid – 7,5/10

Octopath Traveller jest małym triumfem, który w dużym stopniu wywiązuje się ze złożonej obietnicy zaoferowania nam ośmiu historii wartych obejrzenia – Chris Carter.

Octopath Traveler – oceny

 1. Digitally Downloaded – 5/5
 2. NIntenderos – 9,5/10
 3. IGN – 9,3/10
 4. Nintendo Life – 9/10
 5. Twinfinite – 4,5/5
 6. The Games Machine – 8,7/10
 7. God is Geek – 8,5/10
 8. GameSpot – 8/10
 9. Nintendo Insider – 8/10
 10. Pocket Gamer UK – 8/10
 11. Shacknews – 8/10
 12. VideoGamer – 8/10
 13. Metro GameCentral – 4/5
 14. Vandal – 8/10
 15. FNIntendo – 8/10
 16. Destructoid – 7,5/10
 17. Eurogamer Italy – 8/10
 18. FANDOM – 3,5/5
 19. RPG Site – 7/10
 20. Multiplayer.lt – 7/10