Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2018, 09:56

autor: Aquma

Dziś polska premiera Octopath Traveler

Dziś ma miejsce polska premiera ślicznej, oldskulowej gry jRPG Octopath Traveler na konsoli Nintendo Switch. Tytuł został też oceniony przez krytyków.

Octopath Traveler debiutuje w Polsce. - Dziś polska premiera Octopath Traveler - wiadomość - 2018-07-13
Octopath Traveler debiutuje w Polsce.

Dziś na rodzimym rynku debiutuje Octopath Traveler – ciekawie zapowiadająca się gra jRPG od Square Enix (pracował nad nią zespół znany Bravely Default: Flying Fairy oraz Bravely Second: End Layer), formułą rozgrywki nawiązująca do klasyków gatunku, takich jak m.in. Chrono Trigger czy dawne odsłony serii Final Fantasy. Produkcja została w Polsce wydana przez firmę Conquest Entertainment i jest dostępna w języku angielskim, wyłącznie w wersji na konsolę Nintendo Switch. Cenę możecie łatwo sprawdzić w naszej growej porównywarce cenowej (ramka obok).

Octopath Traveler przenosi graczy do krainy Orsterra, którą to zwiedzamy w skórze jednego z ośmiu bohaterów – każdy z nich ma inne korzenie, cele i umiejętności. Produkcja oferuje nawiązujący do klasyków gatunku, turowy system walki i pełną klimatu, przepiękną dwuwymiarową oprawę graficzną (gra powstała na silniku Unreal Engine 4, choć patrząc na nią prawdopodobnie nie wyciągnęlibyście takiego wniosku).

Octopath Traveler – wybrane recenzje

Dzieło Square Enix zostało już ocenione przez wielu branżowych krytyków. Doceniają oni wysiłki deweloperów, niejednokrotnie nazywając omawiany tytuł jedną z najlepszych gier jRPG ostatnich lat. Na szczególne uznanie zasługują ich zdaniem świetnie napisany (choć nieco chaotyczny i podzielony na mniejsze kawałki), rozległy scenariusz, w którym znalazło się miejsce dla każdego z ośmiu protagonistów, a także zjawiskowa oprawa graficzna, łącząca stary styl z nową technologią.

 1. IGN – 9,3/10

Octopath Traveller to spełnienie marzeń fana jRPG. Zarówno system walki, jak i estetyka składają hołd erze Super NES, jednocześnie zmieniając formułę w ekscytujący i nowatorski sposób. To nie tylko uwspółcześniona wersja dawnych klasyków, ale też fenomenalny hołd złożony z naprawdę świeżych pomysłów, w fantastycznym, czarującym opakowaniu, w którym stara szkoła spotyka się z tym, co nowe – Seth Macy.

 1. GameSpot – 8/10

Otrzymaliśmy jedną z najciekawszych i najbardziej efektywnie odtworzonych wizualizacji estetyki retro. Z uwagi na swój rozczłonkowany scenariusz, Octopath Traveler prawdopodobnie będzie grą, która podzieli graczy – niemniej jest wart uwagi, pomimo swoich wad. Jego zalety są po prostu zbyt duże, by je zignorować – Peter Brown.

 1. Destructoid – 7,5/10

Octopath Traveller jest małym triumfem, który w dużym stopniu wywiązuje się ze złożonej obietnicy zaoferowania nam ośmiu historii wartych obejrzenia – Chris Carter.

Octopath Traveler – oceny

 1. Digitally Downloaded – 5/5
 2. NIntenderos – 9,5/10
 3. IGN – 9,3/10
 4. Nintendo Life – 9/10
 5. Twinfinite – 4,5/5
 6. The Games Machine – 8,7/10
 7. God is Geek – 8,5/10
 8. GameSpot – 8/10
 9. Nintendo Insider – 8/10
 10. Pocket Gamer UK – 8/10
 11. Shacknews – 8/10
 12. VideoGamer – 8/10
 13. Metro GameCentral – 4/5
 14. Vandal – 8/10
 15. FNIntendo – 8/10
 16. Destructoid – 7,5/10
 17. Eurogamer Italy – 8/10
 18. FANDOM – 3,5/5
 19. RPG Site – 7/10
 20. Multiplayer.lt – 7/10