Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 lipca 2018, 10:09

autor: Czarny Wilk

Pierwsze recenzje Mission: Impossible - Fallout. Najlepszy film akcji roku?

Fani Toma Cruise'a oraz cyklu filmów o misjach niemożliwych mają powody do radości. Według pierwszych recenzji, szósta odsłona serii Mission: Impossible jest fenomenalnym kinem akcji, bijącym na głowę całą tegoroczną konkurencję.

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje Mission: Impossible – Fallout, szóstej odsłony popularnego cyklu filmów akcji z Tomem Cruise’em w roli głównej. Krytycy zdają się być wyjątkowo zgodni – mamy do czynienia nie tylko z jedną z najlepszych odsłon serii, ale także jednym z lepszych filmów tego typu ostatniej dekady.

Tom Cruise może mieć powody do radości – Fallout spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem krytyków. - Pierwsze recenzje Mission: Impossible - Fallout. Najlepszy film akcji roku? - wiadomość - 2018-07-13
Tom Cruise może mieć powody do radości – Fallout spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem krytyków.

W chwili pisania tej wiadomości Mission: Impossible – Fallout może się pochwalić wyjątkowo wysokim wynikiem 98% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes – na czterdzieści branych pod uwagę artykułów, tylko jeden ocenił produkcję wytwórni Paramount negatywnie. Nie mniej imponująco prezentuje się Metascore filmu na stronie Metacritic.com – na ten moment tytuł może pochwalić się 86 punktami na 100 możliwych, co jest wynikiem o wiele lepszym od takich hitów ostatnich miesięcy jak Avengers: Wojna bez granic (68 punktów) czy Deadpool 2 (66 punktów).

Wśród entuzjastycznych głosów możemy znaleźć liczne pochwały dotyczące zapierających dech w piersiach sekwencji akcji, doskonałego montażu całości oraz charyzmatycznej roli Toma Cruise’a. W recenzji opublikowanej w serwisie Entertainment Weekly przeczytamy:

To ten typ czystej, prostej zabawy, która nie tylko co chwilę zapiera dech w piersiach, ale przywraca również często osłabianą wiarę w letnie blockbustery.

Entuzjazmu nie mógł pohamować również recenzent serwisu Uproxx:

Krótko mówiąc, Mission: Impossible – Fallout jest najlepszym filmem akcji, jaki zobaczysz w tym roku. Prawdopodobnie opuścisz kino przepełniony/a chęcią skakania po budynkach.

Pozytywnie, choć z mniejszym entuzjazmem, o filmie wypowiedział się pracownik The Guardian:

Film trwa dwie i pół godziny i w tym czasie otrzymasz wiele ogłuszających wybuchów wartych swojej ceny. Akrobacje w turystycznych lokacjach również są imponujące, ale w dialogach znajduje się znacznie mniej humoru, niż wcześniej.

Jedyny jak dotąd tekst oceniający film negatywnie znajdziemy natomiast na stronie Slant Magazine:

Film nie marnuje okazji do połechtania niewątpliwie niebotycznego ego Cruise’a, dając jego postaci biegać, skakać, spadać, walczyć na pieści, nurkować w przestworzach, wspinać się na linie w imię… właściwie czego?

Drastyczna przewaga pozytywnych głosów daje nadzieję, że faktycznie otrzymaliśmy świetną produkcję, wartą poświęcenia wakacyjnego wieczoru na kinowy seans. Mission: Impossible – Fallout zostało napisane i wyreżyserowane przez Christophera McQuarriego. Oprócz Toma Cruise’a, w filmie występują m.in. Rebecca Ferguson, Henry Cavill i Simon Pegg. Fabuła produkcji skupia się na próbach powstrzymania nuklearnego zagrożenia. Zadanie głównym bohaterom utrudniać będzie CIA. W Polsce film zadebiutuje 10 sierpnia 2018 roku.

filmy i serialeParamount Mission: Impossible - Fallout Christopher McQuarrie