Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczne3DS
Okładka Disney Art Academy (3DS)

Disney Art Academy 3DS

Kolejna aplikacja z zapoczątkowanej na konsolce Nintendo 3DS serii Art Academy, będącej cyklem gier edukacyjnych, starających się nauczyć nas rysowania.

Logiczne | edukacyjne | Disney | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Disney Art Academy (3DS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

7kwietnia2016

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disney Art Academy na 3DS to produkcja z serii Art Academy, która wzorowana jest na grze Pokemon Art Academy. Nie jest to więc normalny tytuł, a swego rodzaju program edukacyjny, starający się nauczyć nas rysowania. Za produkcję odpowiada studio Headstrong Games, ale została ona wydana przez Nintendo, znane z platformówek Super Mario, Pokemonów i kilku innych kultowych cyklów.

Mechanika

Program nie posiada żadnej wciągającej linii fabularnej, gdyż gracze stają przed tylko jednym wyzwaniem – nauczyć się malować ponad 80 postaci (m.in. Elsa i Olaf z Frozen, Myszka Miki, bohaterowie Inside Out i wiele innych) z filmów animowanych wykreowanych przez firmy Disney i Pixar. Aplikacja udostępnia nam wszystkie niezbędne narzędzia (w tym pędzle, markery, farby itd.) oraz przeprowadza przez szereg lekcji, wyjaśniających wszystkie mechanizmy rządzące Disney Art Academy na 3DS. Po poznaniu poszczególnych elementów, możemy także zacząć korzystać z trybu Free Paint, który umożliwia tworzenie dowolnych obrazów. Wszystko to uzupełniają funkcje społecznościowe, pozwalające dzielić się swoimi dziełami z innymi graczami przez Miiverse, media społecznościowe czy też przesyłając rysunki na inne konsole przez sieć bezprzewodową. Dodatkowo wszystkie obrazki zapisujemy na karcie pamięci, by w przyszłości móc je wydrukować.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Disney Art Academy

odpowiednia dla każdego wieku