Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2015, 11:12

autor: Góral

Wolfenstein: The Old Blood debiutuje w cyfrowej dystrybucji

Fani strzelanki Wolfenstein: The New Order mogą od dziś nabyć samodzielne rozszerzenie Wolfenstein: The Old Blood, które zadebiutowało w cyfrowej dystrybucji na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC. 15 maja w Polsce ukaże się także wydanie pudełkowe tytułu.

Dziś w cyfrowej dystrybucji na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach osobistych zadebiutowała strzelanka Wolfenstein: The Old Blood, czyli samodzielny dodatek do uznanego FPS-a Wolfenstein: The New Order. Tytuł możecie nabyć w wersji na PC-ty w kilku polskich sklepach, w których ceny zaczynają się od około 64 zł (w każdym przypadku otrzymacie steamowy klucz). Z poszczególnymi ofertami zapoznacie się w ramce z prawej strony (wystarczy kliknąć na „zobacz wszystkie oferty” i na nowej karcie odznaczyć pole „wersja pudełkowa”), natomiast jeżeli jesteście użytkownikami maszyn do grania od Sony i Microsoftu to w Xbox Games kupicie projekt za 69,99 zł, a w PlayStation Store za 79 zł. To jednak nie wszystko, gdyż 15 maja na sklepowych półkach wylądują pudełkowe wydania Wolfenstein: The Old Blood, więc kolekcjonerzy wersji retail muszą jeszcze trochę poczekać.

Wolfenstein: The Old Blood - B. J. Blazkowicz ponownie staje do walki z nazistami. - Wolfenstein: The Old Blood debiutuje w cyfrowej dystrybucji - wiadomość - 2015-05-05
Wolfenstein: The Old Blood - B. J. Blazkowicz ponownie staje do walki z nazistami.
Wolfenstein: The Old Blood debiutuje w cyfrowej dystrybucji - ilustracja #2

Wolfenstein: The Old Blood to samodzielny dodatek do gry Wolfenstein: The New Order z maja 2014 roku. „Podstawka” ukazała się na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach osobistych, a rozszerzenie dostępne jest wyłącznie na najnowszych urządzeniach firm Sony i Microsoft oraz na PC-tach. Za obie produkcje odpowiada studio Machine Games.

W Wolfenstein: The Old Blood ponownie wcielamy się w B. J. Blazkowicza, ale wydarzenia przedstawione w dodatku rozgrywają się przed tym, co widzieliśmy w The New Order. Zabawa została podzielona na dwie części. W pierwszej musimy dostać się do zamku Wolfenstein i wykraść dane dotyczące specjalnego ośrodka badawczego. Z kolei w drugim rozdziale trafiamy do miasteczka Wulfburg, gdzie naziści prowadzą wykopaliska, które mogą uwolnić złe moce. Jeżeli chcecie obejrzeć spory fragment rozgrywki z dodatku, to odsyłam Was do naszej wczorajszej wiadomości, poniżej natomiast przypominamy jeszcze wymagania sprzętowe PC-towej wersji.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core i5-2500 3.3 GHz lub AMD FX-8320 3.9 GHz,
  • Karta grafiki: GeForce GTX 560 (1 GB pamięci) lub Radeon HD 5870 (1 GB pamięci),
  • Pamięć RAM: 4 GB,
  • Wolne miejsce na dysku: 38 GB.

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core i7 lub AMD FX-8350,
  • Karta grafiki: GeForce GTX660 (3 GB pamięci) lub Radeon R9 280 (3 GB pamięci),
  • Pamięć RAM: 8 GB.