Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSVPS4PS3PCX360
Okładka Titan Attacks! (PSV)
OkładkaTitan Attacks! (PSV)

Titan Attacks!

Klasyczna zręcznościówka 2D typu shoot ‘em up. Obejmujemy dowodzenie nad czołgiem i staramy się zestrzelić pojawiające się w kolejnych falach statki obcych dążące do unicestwienia naszej planety. Gra nawiązuje do kultowego Space Invaders.

Zręcznościowe | science fiction | 2D | indie | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Titan Attacks! Premiera

3lut2012

PC

17gru2013

X360

5maj2014

PSV PS4 PS3

Gry podobne do Titan Attacks!

Velocity 2X

Super Mutant Alien Assault

Sine Mora

Titan Attacks! to produkcja niezależnego studia Puppy Games stanowiąca nawiązanie do kultowej gry Space Invaders. Twórcy tego tytułu postanowili jednak wnieść szereg rozwiązań znacznie urozmaicających przebieg rozgrywki. Gracz wciela się w rolę dowódcy ostatniego czołgu na Ziemi i na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za uratowanie planety przed inwazją obcych. W tym celu staramy się zestrzelić pojawiające się w kolejnych falach grupki przeciwników zawieszonych w powietrzu i jednocześnie poruszamy się na boki unikając trafienia.

W trakcie kampanii składającej się ze stu poziomów odwiedzamy Ziemię, Księżyc, Marsa, Saturna oraz tytułowego Tytana, stanowiącego ojczyznę obcych. Na naszej drodze do celu staje szereg rodzajów przeciwników – od myśliwców i bombowców po ogromne statki-matki. Za każdego zniszczonego wroga otrzymujemy gotówkę, którą przeznaczamy potem na zakup ulepszeń poprawiających statystyki czołgu. Dzięki temu możemy wzmocnić tarcze, dobudować wyrzutnie rakiet, działka laserowe itp.

Dodatkowe środki pozyskujemy strzelając do spadających wraków uszkodzonych wrogich statków. Od czasu do czasu na ekranie pojawiają się również power-upy, które na przykład eliminują znajdujące się w danym momencie na planszy zagrożenie. Natomiast dzięki trybowi wyzwań możemy odblokować specjalne nagrody.

Uzyskane wyniki porównujemy z innymi użytkownikami za pośrednictwem internetowych statystyk. Twórcy przygotowali także szereg osiągnięć do zdobycia.

Pod względem oprawy audiowizualnej gra Titan Attacks! nawiązuje do klasyki gatunku, dzięki zastosowaniu dużych pikseli. Analogiczne rozwiązanie wykorzystano we wcześniejszej produkcji studia Puppy Games osadzonej w tym samym uniwersum, zatytułowanej Revenge of the Titans.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Titan Attacks!: Odpowiednia dla każdego wieku.

Titan Attacks! Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 175 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB
  • 40 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360
PSV
PS4
PS3