Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PCXONESwitch
Okładka The Inner World (PS4)

The Inner World

The Inner World to wyprodukowana przez niezależne, niemieckie studio Fizbin przygodówka z interfejsem typu point & click. Głęboko pod powierzchnią Ziemi znajduje się dziwaczna kraina znana jako Aposia.

Przygodowe | fantasy | point-and-click | elementy logiczne | 2D | indie

Okładka The Inner World (PS4)

data premiery gry:

18lip2013

PC

31mar2017

PS4 XONE

3sie2018

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Inner World jest debiutanckim projektem niezależnego studia Fizbin, utworzonego przez troje studentów z Wirtembergii - Sebastiana Mittaga, Mareike Ottrand i Alexandra Piepera. Uczestniczyli oni w kursie, na którym zrodził się pomysł nietuzinkowej przygodówki w starym stylu, po czym postanowili go zrealizować.

Fabuła

Akcja The Inner World osadzona została w dziwacznej krainie Aposia, znajdującej się głęboko pod powierzchnią Ziemi. Jej istnienie uzależnione jest od tryskających z trzech fontann boskich wiatrów, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Z nieznanych przyczyn fontanny wysychają jedna po drugiej. Robert, nowicjusz w centrum ds. nieoczekiwanych zdarzeń, musi zająć się sprawą, ustalić przyczyny i uratować Apozjan. Pomaga mu w tym zagadkowa złodziejka Laura.

Mechanika

Jak przystało na przygodówkę z interfejsem point & click, zadanie gracza polega przede wszystkim na eksplorowaniu lokacji, rozmowach z bohaterami niezależnymi, poszukiwaniu przedmiotów oraz manipulowaniu różnymi mechanizmami. Musi on wykazać się sporą spostrzegawczością oraz umiejętnością logicznego myślenia, by sprostać zagadkom przygotowanym przez twórców.

Kwestie techniczne

The Inner World odznacza się nietuzinkową warstwą wizualną. Zarówno lokacje jak i modele postaci wykonane zostały z zastosowaniem dwuwymiarowej grafiki, a całość mocno przypomina tradycyjny film animowany.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 0,9 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Inner World

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe The Inner World

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.33 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7/8
Wieści ze świata (The Inner World, Sleeping Dogs, Dishonored) 3/8/12
Wieści ze świata (The Inner World, Sleeping Dogs, Dishonored) 3/8/12

wiadomość3 sierpnia 2012

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi nowej przygodówki The Inner World, zamówieniach przedpremierowych na gry Sleeping Dogs oraz Dishonored, a także dacie i miejscu trwania tegorocznej edycji MineCon. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
PS4
XONE
Switch