Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Space Quest VI: Roger Wilco in the Spinal Frontier (PC)

Space Quest VI: Roger Wilco in the Spinal Frontier PC

Space Quest VI: The Spinal Frontier to ostatnia część z wielkiej serii Space Quest firmy Sierra (później zaprzestano jej rozwoju) i zarazem pierwsza, która wyszła już tylko na nośnikach typu CD-ROM.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Space Quest VI: Roger Wilco in the Spinal Frontier (PC)

producent: Sierra

wydawca: Sierra

wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27listopada1995

20maja1996

pudełko PL

Space Quest VI: The Spinal Frontier to ostatnia część z wielkiej serii Space Quest firmy Sierra (później zaprzestano jej rozwoju) i zarazem pierwsza, która wyszła już tylko na nośnikach typu CD-ROM. SQ6 to najbardziej niesamowita, najlepiej wyglądająca, najśmieszniejsza i stawiająca największe wyzwanie dla gracza pozycja z tej sagi.

Grafika wyświetlana jest w trybie Super-VGA (rozdzielczość 640x480 256-kolorów). Oczywistym staje się fakt, że jest dokładniejsza i posiada więcej detali. Animacja też jeszcze nigdy nie była tak płynna. Jedynym mankamentem szóstej części jest muzyka. Oprawa audio opiera się właściwie na instrumentach jednego typu, przez co czuć lekką pustkę w głośnikach.

W grach serii Space Quest fabuła zawsze grała pierwsze skrzypce. Tak jest i tym razem. Roger po powrocie do StarCon zostaje zdegradowany ze stopnia kapitana do „sprzątacza drugiej kategorii” i wysłany na statek SCS DeepShip 86 pod dowództwem komandora Kielbasa. Wkrótce porywają go dwaj najemnicy: Nigel Rancid oraz Singent Flembukit. Z opresji ratuje go korpusowa Stellar Santiago, która później zostaje narażona na „pranie mózgu”. Żeby ją uratować Roger musi pomniejszyć się do mikroskopijnej wielkości i za pomocą strzykawki dostać do jej ciała.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Space Quest VI: Roger Wilco in the Spinal Frontier

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Space Quest VI: Roger Wilco in the Spinal Frontier

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 75MHz, 8MB RAM

Twórcy serii Space Quest zapowiadają nową przygodówkę
Twórcy serii Space Quest zapowiadają nową przygodówkę

wiadomość15 kwietnia 2012

Po raz kolejny w ciągu ostatnich tygodni fani przygodówek mają nowy powód do radości. Swój powrót do branży ogłosili ojcowie serii Space Quest - Mark Crowe oraz Scott Murphy, znani bardziej jako Two Guys from Andromeda.

Kolekcje King's Quest i Space Quest trafiły na platformę Steam
Kolekcje King's Quest i Space Quest trafiły na platformę Steam

wiadomość24 lipca 2009

Moda na klasyczne tytuły powróciła. Po tym, jak LucasArts udostępnił za pośrednictwem platformy Steam odświeżoną wersję The Secret of Monkey Island, o kilku klasycznych przygodówkach postanowiło przypomnieć także Activision, właściciel praw do cyfrowej dystrybucji gier Sierry. Firma opublikowała w sieci kolekcje produktów z serii King’s Quest oraz Space Quest.

Film i obrazki z niedoszłego Space Quest 3D
Film i obrazki z niedoszłego Space Quest 3D

wiadomość6 kwietnia 2009

Kosmiczny cykl gier przygodowych Space Quest przez 9 lat swego istnienia na rynku (sześć części w latach 1986-1995) zebrał pokaźne grono fanów, którzy miło wspominają godziny spędzone z dzielnym sprzątaczem Rogerem Wilco. I oni najlepiej wiedzą, że do niektórych marek trzeba podchodzić z należytym szacunkiem.

Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów
Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów

wiadomość7 maja 2007

Koncern Vivendi Games poinformował w miniony piątek, że cztery zestawy klasycznych przygodówek, które niegdyś tworzyła firma Sierra On-Line, są już dostępne w Wielkiej Brytanii.

Klasyczne przygodówki Sierry powrócą na rynek już w piątek
Klasyczne przygodówki Sierry powrócą na rynek już w piątek

wiadomość12 września 2006

Niektórzy z Was z pewnością pamiętają obietnice koncernu Sierra Entertainment, dotyczące ponownego opublikowania na rynku najbardziej popularnych serii gier przygodowych, które niegdyś pomogły wybić się firmie kierowanej przez Kena i Robertę Williamsów. Wszystko wskazuje na, że po kilkunastu miesiącach oczekiwania, programy te wreszcie trafią do amerykańskich sklepów.