Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2012, 10:45

autor: Muninn

Shadowrun Returns ufundowany na serwisie Kickstarter - 400 000 dolarów w 28 godzin

Projekt Shadowrun Returns zebrał na serwisie Kickstarter 400 000 dolarów, osiągając zamierzony cel. Fani wyciągnęli ze swoich portfeli zakładaną przez studio sumę w zaledwie 28 godzin.

Społeczność fanów okazała się łaskawa dla Jordana Weismana i jego projektu Shadowrun Returns. Deweloperzy uzyskali zamierzone 400 000 dolarów poprzez serwis Kickstarter w 28 godzin. W chwili pisania tej wiadomości ok. 11 000 wielbicieli systemu Shadowrun wpłaciło łącznie ponad 520 000 dolarów.

Shadowrun Returns ufundowany na serwisie Kickstarter - 400 000 dolarów w 28 godzin - ilustracja #1

Jako że zbiórka potrwa jeszcze 22 dni, producenci powinni już zastanawiać się nad tym, w jaki sposób wykorzystać dodatkowe pieniądze, którymi chętnie dzielą się gracze. Do tej pory twórcy poinformowali, że za fundusze przekraczające założoną sumę 400 000 dolarów zajmą się:

  • przygotowaniem wersji gry przeznaczonej na urządzenia z rodziny Mac,
  • dodaniem innych niż angielska wersji językowych (przede wszystkim niemieckiej),
  • zatrudnieniem kolejnych osób do ulepszania gry i dodawania nowej zawartości,
  • uzyskaniem dostępu do bieżącej wody w budynku należącym do studia.

Shadowrun Returns ma być grą RPG w starym stylu, posiadającą system walki oparty na turach oraz dwuwymiarową grafikę. Głównym projektantem produkcji jest Jordan Weisman, współtwórca takich systemów RPG jak Earthdawn czy Shadowrun, a także gier bitewnych AeroTech i MechWarrior: Dark Age. Więcej informacji o grze Shadowrun Returns, Jordanie Weismanie i marce Shadowrun znajdziecie tutaj.

Shadowrun Returns ukaże się najprawdopodobniej w wersji na PC, iPady, tablety z zainstalowanym systemem Android oraz komputery Mac.