Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2012, 09:12

autor: Adrian Werner

Seria Tex Murphy spróbuje powrócić dzięki Kickstarterowi

Po kickstarterowym sukcesie nowej przygodówki studia Double Fine oraz kontynuacji gry Wasteland kolejny weteran branży zamierza poprosić fanów o sfinansowanie swojego projektu. Tym razem jest to Chris Jones, który chce wskrzesić legendarny cykl przygodówek Tex Murphy.

Seria Tex Murphy spróbuje powrócić dzięki Kickstarterowi - ilustracja #1

Ostatnich kilka tygodni upłynęło pod znakiem Kickstartera. Ten umożliwiający fanom finansowanie projektów serwis szybko staje się idealną platformą dla weteranów chcących pozyskać środki na produkcję staroszkolnych gier. Współcześni wydawcy nie są zainteresowani tego typu tytułami, więc twórcy zwracają się z prośbą o pomoc do samych graczy. Niedawne kickstarterowe sukcesy studia Double Fine oraz kontynuacji Wasteland stały się inspiracją dla innej legendy rynku pecetowego – Chrisa Jonesa.

Twórca ten ogłosił plany uruchomienia 15 maja tego roku Kickstartera dla kontynuacji kultowego cyklu przygodówek Tex Murphy. Niezorientowanym w temacie Czytelnikom warto wyjaśnić, że Jones jest jednym z autorów tej serii i odtwórcą tytułowej roli we wszystkich jej odsłonach. Opracowaniem projektu zajmie się założone w 2007 roku niezależne studio Big Finish Games, które do tej pory koncentrowało się głównie na produkcji gier casualowych. Zespół ten idealnie nadaje się do stworzenia kontynuacji przygód Murphego, ponieważ poza Chrisem Jonesem pracuje w nim także wielu innych weteranów nieistniejącego już studia Access Software, takich jak Brian Johnson, Douglas Vandegrift, Matt Heide oraz przed wszystkim Aaron Conners, czyli drugi współtwórca całego cyklu.

Na serwisie Youtube opublikowano już humorystyczny filmik zapowiadający start Kickstartera:

Możemy się z niego dowiedzieć, że już kilka miesięcy temu Big Finish Games rozpoczęło przygotowania do stworzenia kontynuacji cyklu Tex Murphy. Studio nie posiada jednak dużych rezerw finansowych, więc planowana skala projektu była dosyć skromna. Sytuację zmienił niedawny sukces inicjatyw kickstarterowych studiów Double Fine oraz inXile Entertainment. Chris Jones ma nadzieję, że dzięki temu serwisowi uda się pozyskać środki potrzebne na stworzenie pełnowymiarowego sequela, porównywalnego do Under a Killing Moon i The Pandora Directive. Innymi słowy, autorzy chcą wyprodukować obszerną przygodówkę, z rozbudowaną fabułą, masą zagadek i trójwymiarowymi lokacjami zapełnionymi postaciami zagranymi przez prawdziwych aktorów.

Big Finish Games uruchomiło specjalną sekcję na swojej stronie, gdzie można składać sugestie odnośnie nagród, jakie przyznane zostaną fanom, którzy wykażą się największą hojnością podczas Kickstartera.

Seria Tex Murphy spróbuje powrócić dzięki Kickstarterowi - ilustracja #2 Tex Murphy zapoczątkowało wypuszczone w 1989 roku Mean Streets. Dwa lata później wydano kontynuację zatytułowaną Martian Memorandum. Cykl do pierwszej ligi przygodówek wdarł się przebojem w 1994 roku, wraz z premierą Under a Killing Moon. Gra była prawdziwą rewolucją w swoim gatunku pozwalając na swobodą eksplorację w pełni trójwymiarowych map. Poszczególne lokacje były małych rozmiarów, co umożliwiło uzyskanie poziomu detali otoczenia, który zawstydzał wszystkie inne produkcje 3D tamtych czasów.

W podobnym stylu utrzymane były również dwie kolejne części w postaci The Pandora Directive i Tex Murphy: Overseer. Druga z tych pozycji ukazała się w 1998 roku i pozostaje ostatnią odsłoną cyklu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Tex Murphy: Overseer

Tex Murphy: Overseer