Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Space Quest IV: Roger Wilco and the Time Rippers (PC)
OkładkaSpace Quest IV: Roger Wilco and the Time Rippers (PC)

Space Quest IV: Roger Wilco and the Time Rippers PC

Pierwsza gra z całej serii Space Quest, która doczekała się ery VGA, tzn. zastosowano 256 kolorów wyświetlanych na ekranie monitora (poprzednie części posiadały zaledwie 16 kolorów).

Przygodowe

Space Quest IV: Roger Wilco and the Time Rippers Premiera PC

3września1990

producent: Sierra wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Space Quest IV: Roger Wilco and the Time Rippers

Beneath a Steel Sky

Day of the Tentacle

Rex Nebular and the Cosmic Gender Bender

Space Quest IV: Roger Wilco and the Time Rippers to pierwsza gra z całej serii, która doczekała się ery VGA, tzn. zastosowano 256 kolorów wyświetlanych na ekranie monitora (poprzednie części posiadały zaledwie 16 kolorów). Gra wyszła w czasach kiedy VGA było nowością, a grafika jak na tamte lata była świetna. Muzyka podana została w formacie midi i wykorzystywała efekty kart SoundBlaster. Pierwsza wersja tego hitu wyszła na dyskietkach, dopiero później doczekała się lepszego nośnika jakim był CD-ROM (jedna z pierwszych gier firmy Sierra na CD) Wtedy też wprowadzono czytane dialogi.

W Space Quest IV Roger, nasz główny bohater po drodze do swojej rodzimej planety Xenon, zatrzymuje się na drinka w jednym z kosmicznych barów, żeby odpocząć. Jego spokój zostaje jednak szybko zakłócony przez gang zabójczych robotów stworzonych przez złego, znanego już nam z poprzednich części Sludge’a Vohaula. Co najdziwniejsze Roger zabił go (wysadził asteroidę, na której znajdował się Vohaul) w drugiej części gry. Jednak jak się okazuje, dzięki super komputerowi znajdującemu się przyszłości Sludge odrodził się i przeniósł w czasie swych podwładnych, by zlikwidowali naszego zawadiakę. Roger zostaje ocalony przez dwóch mężczyzn, którzy wysyłają go w przyszłość do Space Quest XII: Vohaul’s Revenge II. Tutaj kradnie wehikuł czasu, następnie podróżuje przez góry i centrum handlowe w Space Quest X, przez Ulence Flats w Space Quest I, aby na końcu trafić do Space Quest XII na ostateczną potyczkę. Jak się okazuje Vohaul przejmuje kontrole nad synem Wilco. Na całe szczęście Rogerowi udaje się uratować juniora i planetę Xenon. Zostaje przeniesiony w czasie do Space Quest IV, gdzie oczekuje na piątą część.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,3 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Space Quest IV: Roger Wilco and the Time Rippers: Odpowiednia dla każdego wieku.

Space Quest IV: Roger Wilco and the Time Rippers Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC 386 25MHz
  • 4MB RAM