Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Puzzle Agent 2 (PC)

Puzzle Agent 2 PC

Puzzle Agent 2 jest kontynuacją wydanej w 2010 roku przygodówki autorstwa studia Telltale Games. Tytułowy bohater ponownie musi udać się do miasteczka Skoggins, by rozwikłać kolejną zagadkową sprawę.

Przygodowe | point-and-click | elementy logiczne

PC Windows
Okładka Puzzle Agent 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30czerwca2011

Puzzle Agent to przygodówka autorstwa Telltale Games, czyli studia znanego z epizodycznych gier przygodowych takich jak Tales of Monkey Island, Back to the Future czy seria Sam & Max.

Tytułowy agent jakiś czas temu rozwiązał zagadkę dziwnych zdarzeń trapiących miasteczko Skoggins i po długim śledztwie odkrył mroczny sekret jaki kryła ta mieścina. Teraz jednak musi ponownie powrócić do tego miejsca i zmierzyć się z nową tajemnicą.

Puzzle Agent jest przygodówką o bardzo rozbudowanym wątku logicznym. Podczas dochodzenia odwiedzamy kolejne lokacje i prowadzimy rozmowy z mieszkańcami miasteczka. Jednak same zagadki mają postać samodzielnych wyzwań logicznych w stylu popularnej na NDS serii Professor Layton. Każda ze z nich poprzedzona jest scenką wprowadzającą, a po jej rozwikłaniu nasze dokonania zostają ocenione według kryteriów takich jak ilość błędów czy też użytych podpowiedzi. Puzzle Agent wyposażony został ponadto w ciekawy system pomocy. Naszemu agentowi myślenie ułatwia żucie gumy i tylko z nią w ustach możemy liczyć na to, że gra pomoże nam w razie „utknięcia”. Paczki z gumą zostały na szczęście rozrzucone po lokacjach, więc nie ma większych problemów z jej dostępnością.

Gra posiada nietypową dwuwymiarową oprawę graficzną, za którą odpowiada rysownik Graham Annable. Jest to były pracownik Telltale Games, który obecnie zatrudniony jest w firmie Laika (odpowiedzialnej m.in. za film Koralina).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do Puzzle Agent 2

Wymagania wiekowe Puzzle Agent 2

odpowiednia dla każdego wieku

Telltale Games ujawnia trzy kolejne projekty, w tym kontynuację King's Quest oraz Puzzle Agent 2

wiadomość19 lutego 2011

Wczoraj pisaliśmy o ujawnieniu przez Telltale Games gier bazujących na komiksowych seriach The Walking Dead oraz Fables. Okazuje się, że to nie jedyne tytuły, nad którymi pracuje obecnie ten zespół. Studio ma również w planach trzy inne produkcje, w tym kontynuację legendarnego cyklu King’s Quest.