Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Puzzle Agent 2 (PC)
OkładkaPuzzle Agent 2 (PC)

Puzzle Agent 2 PC

Puzzle Agent 2 jest kontynuacją wydanej w 2010 roku przygodówki autorstwa studia Telltale Games. Tytułowy bohater ponownie musi udać się do miasteczka Skoggins, by rozwikłać kolejną zagadkową sprawę.

Przygodowe | point-and-click | elementy logiczne

Puzzle Agent 2 Premiera PC

30czerwca2011

producent: Telltale Games wydawca: Telltale Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Puzzle Agent 2

Syberia

Sinking Island

Edna & Harvey: The Breakout

Puzzle Agent to przygodówka autorstwa Telltale Games, czyli studia znanego z epizodycznych gier przygodowych takich jak Tales of Monkey Island, Back to the Future czy seria Sam & Max.

Tytułowy agent jakiś czas temu rozwiązał zagadkę dziwnych zdarzeń trapiących miasteczko Skoggins i po długim śledztwie odkrył mroczny sekret jaki kryła ta mieścina. Teraz jednak musi ponownie powrócić do tego miejsca i zmierzyć się z nową tajemnicą.

Puzzle Agent jest przygodówką o bardzo rozbudowanym wątku logicznym. Podczas dochodzenia odwiedzamy kolejne lokacje i prowadzimy rozmowy z mieszkańcami miasteczka. Jednak same zagadki mają postać samodzielnych wyzwań logicznych w stylu popularnej na NDS serii Professor Layton. Każda ze z nich poprzedzona jest scenką wprowadzającą, a po jej rozwikłaniu nasze dokonania zostają ocenione według kryteriów takich jak ilość błędów czy też użytych podpowiedzi. Puzzle Agent wyposażony został ponadto w ciekawy system pomocy. Naszemu agentowi myślenie ułatwia żucie gumy i tylko z nią w ustach możemy liczyć na to, że gra pomoże nam w razie „utknięcia”. Paczki z gumą zostały na szczęście rozrzucone po lokacjach, więc nie ma większych problemów z jej dostępnością.

Gra posiada nietypową dwuwymiarową oprawę graficzną, za którą odpowiada rysownik Graham Annable. Jest to były pracownik Telltale Games, który obecnie zatrudniony jest w firmie Laika (odpowiedzialnej m.in. za film Koralina).

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Puzzle Agent 2: Odpowiednia dla każdego wieku.