Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2012, 14:40

autor: Kono

Remake gry Little Big Adventure w produkcji

Twórcy serii Little Big Adventure zapowiedzieli, że pracują nad odświeżoną wersją pierwszej części cyklu. Deweloperzy zdradzili też, że myślą nad trzecią odsłoną sagi, jednak nie chcieli zdradzić na jej temat zbyt wiele.

W wywiadzie dla strony Good Old Games, Frédérick Raynal, Sébastien Viannay, Didier Chanfray, ujawnili, że pracują obecnie nad odświeżoną wersją kultowej gry Little Big Adventure. Zasłużeni twórcy odpowiedzieli też na kilka pytań od redakcji serwisu oraz fanów.

Deweloperskie trio nie kryło się zbytnio z tym, że aktualnie tworzy remake pierwszej części Little Big Adventure. Na plus z pewnością należy zaliczyć fakt, że „trzon twórczy” (Raynal, Vinnay i Chanfray) odpowiedzialny za oryginał wziął się za odświeżoną wersję „jedynki”. Dowiedzieliśmy się również, że każdy z nich indywidualnie pracuje nad innymi projektami, ale w tej kwestii nie chcieli zdradzić żadnych szczegółów.

Remake gry Little Big Adventure w produkcji - ilustracja #1

Fani cyklu Little Big Adventure z pewnością zastanawiają się, co z ewentualną trzecią częścią sagi? „Mamy mnóstwo pomysłów dla trzeciej odsłony. Nasi najwięksi fani część z nich już znają. Najpierw jednak chcielibyśmy niektóre z nich wykorzystać w odnowionej „jedynce”. Dzisiejsze gry są inne niż kiedyś i nie chcielibyśmy pozostać w latach 90-tych” – powiedzieli twórcy. Wygląda więc na to, że na kolejną pełnoprawną część cyklu przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.

W czasie rozmowy poruszono też kilka innych tematów. Dyskutowano m.in. o tym, czego nie udało się zaimplementować w pierwszych odsłonach cyklu Little Big Adventure oraz o ogromnym wsparciu fanów dla tej nieco zakurzonej już marki. Deweloperzy ujawnili, że społeczność zorganizowana i działająca wokół Little Big Adventure będzie mieć wpływ na przyszłe produkty francuzów. Aktualnie nie wiemy jednak kiedy remake pierwszej części pojawi się w dystrybucji.

Przypominamy, że Little Big Adventure (znana również jako Relentless: Twinsen's Adventure) to rewolucyjna gra przygodowa z 1995 roku stworzona przez zespół Adeline Software International. Głównymi cechami, które wyróżniały ją na tle innych ówczesnych produkcji były cztery tryby poruszania się głównego bohatera oraz nieliniowa rozgrywką.