Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PS3
Okładka 1942: Joint Strike (PS3)

1942: Joint Strike

Remake klasycznej strzelaniny. Wcielamy się w postać pilota samolotu z okresu II Wojny Światowej, zajmując się masową eksterminacją oddziałów wroga. Akcję obserwujemy z lotu ptaka.

Zręcznościowe | FPP

Okładka 1942: Joint Strike (PS3)

wydawca: Capcom

data premiery gry:

23lip2008

X360

24lip2008

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

1942: Joint Strike to pełnoprawny remake klasycznej dwuwymiarowej strzelaniny, która największe sukcesy święciła w latach osiemdziesiątych. Ogólne założenia rozgrywki pozostały niezmienione. Gracz przejmuje kontrolę nad samolotem z okresu II Wojny Światowej, zajmując się masową eksterminacją pojawiających się na ekranie jednostek wroga. Opisywany remake opracowano z myślą o klientach usługi PlayStation Network. Gra wyprodukowana została przez firmę Backbone Entertainment, znaną również dzięki odświeżonej wersji bijatyki Super Street Fighter II Turbo.

Omawiana strzelanina nie stara się dokładnie odwzorowywać najważniejszych bitew czy wydarzeń z okresu II Wojny Światowej. Oznacza to również obecność futurystycznie zaprojektowanych modeli samolotów. Gracz w trakcie zabawy zajmuje się głównie eliminacją innych myśliwców, choć nie brakuje również celów naziemnych – czołgów, jeepów czy artylerii przeciwlotniczej. Oprócz tego co pewien czas napotyka się zdecydowanie większe jednostki, pełniące rolę bossów. Unikanie wrogich ataków odgrywa kluczową rolę, gdyż sterowany samolot po kilku celnych trafieniach ulega zniszczeniu. Ważne jest także zbieranie power-upów, pozostawianych przez wrogów. Pozwalają one między innymi na dokonanie masowych zniszczeń poprzez zdetonowanie bomby czy wyposażają samolot w nowe typy broni.

Zabawa może być prowadzona w pojedynkę, lecz Joint Strike rozwija skrzydła dopiero w multiplayerze. W zależności od własnych upodobań, można bawić się przy jednej konsoli lub w Sieci. Bardzo duży nacisk położono na kooperację z pilotem drugiego samolotu. Możliwe jest między innymi decydowanie się na wyjątkowo potężne ataki łączone.

Oprawa wizualna Joint Strike dostosowana została do współczesnych standardów. Przekłada się to między innymi na bardzo szczegółowo zaprojektowane otoczenie. Nie zabrakło także efektownych eksplozji, towarzyszących eliminacji jednostek wroga. Producent zachował jednak klasyczny widok, ukazujący akcję z lotu ptaka. Sterowany samolot po ustalonej z góry ścieżce nieustannie przemieszcza się zaś w stronę górnej krawędzi ekranu. Za przygotowanie muzyki do gry odpowiedzialny jest Norihiko Hibino. Kompozytor ten wcześniej pracował między innymi przy produktach z serii Metal Gear.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do 1942: Joint Strike

Klasyfikacja PEGI 1942: Joint Strike

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe 1942: Joint Strike

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (22 lipca 2008)

wiadomość22 lipca 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to zbiór mniej ważnych newsów napisanych krótko, zwięźle i na temat. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was informacje o optymalizacji Sacred 2, książkowej trylogii Gears of War, DLC dla Samby de Amigo, kolejnej próbie sił pomiędzy EA i T2 i innych. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (10 lipca 2008)
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (10 lipca 2008)

wiadomość10 lipca 2008

Co nam przynoszą dzisiejsze „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”? Duke Nukem 3D na PartnerNecie, Fallout 3 nie dla Australijczyków, kilka ciekawostek o remakach Capcomu, nowa marka Activision i inne. Zapraszamy do lektury.

Capcom zapowiada 1942: Joint Strike i Plunder
Capcom zapowiada 1942: Joint Strike i Plunder

wiadomość14 marca 2008

W ofercie Capcom Entertainment znajdzie się wkrótce kilka nowych gier, które z całą pewnością przypadną do gustu miłośnikom klasyki i szeroko pojętego „oldskulu”.

X360
PS3