Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2013, 15:12

autor: Hed

id Software wypuściło narzędzia moderskie do Rage – ważą 35 GB!

Pojawiły się oczekiwane przez domorosłych twórców narzędzia moderskie do gry Rage. Ostrzegamy jednak, że pakiet Rage Tool Kit zajmuje niemało, bo aż 35 GB.

id Software wypuściło narzędzia moderskie do Rage. - id Software wypuściło narzędzia moderskie do Rage – ważą 35 GB! - wiadomość - 2013-02-09
id Software wypuściło narzędzia moderskie do Rage.

Firma Bethesda Softworks i studio id Software wypuściły obiecane narzędzia moderskie do postapokalitpczynej strzelanki Rage. Pakiet nazwany Rage Tool Kit można pobrać z poziomu platformy Steam – szukajcie go w zakładce z narzędziami. Ostrzegamy jednak, że zestaw wymaga niemało miejsca na dysku. Same pliki instalacyjne zajmują 35 GB, a po uruchomieniu edytora wypakowuje on dodatkowych kilka gigabajtów materiałów.

Na narzędzia do Rage twórcy modyfikacji musieli trochę poczekać, więc dobrze, że w końcu udało się je wypuścić. Wkrótce obaczymy, co ciekawego będą w stanie stworzyć amatorzy przy ich pomocy i jak zmienią grę studia id Software. Zainteresowanych tematem odsyłam na oficjalną stronę Bethesdy, gdzie można zajrzeć do paru dokumentów, omawiających funkcjonalność narzędzi i zawierających sporo podpowiedzi odnośnie tego, jak zmusić je do działania.

Rozmiary Rage Tool Kit nie powinny nikogo dziwić. Wynikają one z faktu zastosowania w grze tak zwanych „megatekstur”. Z tego też względu, edytor ma wymagania. We wspomnianym dokumencie autorzy piszą, że zadziała on na sprzęcie z dwurdzeniowym procesorem i 4 GB pamięci operacyjnej. Do pełni szczęścia potrzeba jednak czterordzeniowego peceta, 12 GB pamięci i kartę pokroju GeForce GTS 450 lub Radeon 5750 HD.

Rage to postapokaliptyczna strzelanka, na którą czekaliśmy kilka długich lat. Studio id Software odeszło w niej od zamkniętych lokacji na rzecz nieco obszerniejszych map. Deweloper postawił też na bardziej wyrazistą fabułę niż we wcześniejszych swoich dziełach. Jedną z największych atrakcji gry jest naturalnie grafika – wyciskająca wszystko, co się da z konsol. Samo wspieranie modów jest chlubną tradycyjną id Software.

  1. Zapowiedź Rage Tool Kit na blogu Bethesdy