Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2013, 14:58

autor: Hed

Crytek chce całkowicie przejść na model free-to-play

Crytek ma w planach odejście od tradycyjnego sposobu wydawania gier na rzecz wysokobudżetowych produkcji free-to-play – powiedział Cevat Yerli, szef firmy. Taka zmiana nie nastąpi jednak od razu – poczekamy na nią kilka lat.

Crytek w przyszłości chce robić gry free-to-play. - Crytek chce całkowicie przejść na model free-to-play  - wiadomość - 2013-02-09
Crytek w przyszłości chce robić gry free-to-play.

Głównym celem dla firmy Crytek jest całkowite przejście na produkowanie gier w modelu free-to-play – powiedział jej prezes Cevat Yerli w rozmowie z serwisem VentureBeat. Producent wyjaśnił, że ta zmiana jest uzależniona od rozwoju technologii na rynku gier typu „graj-za-darmo”, więc trudno określić, kiedy do niej dojdzie. Bardzo możliwe, że mówimy o okresie nawet pięciu lat, w ciągu których Crytek nie zrezygnuje z wysokobudżetowych tytułów wydawanych w tradycyjny sposób.

„W przygotowaniu mamy kilka konsolowych tytułów, które zostaną wydane klasycznie, ale przyglądamy się też modelowi free-to-play na konsolach” - powiedział Yerli. Prezes studia Crytek wyjaśnia: „Naszym głównym celem jest tworzenie wysokobudżetowych tytułów free-to-play na światowe rynki i całkowite przejście na taki model”. Przykładem tej polityki jest naturalnie Warface, w którym autorzy starali się połączyć wysoką jakość z ofertą darmowego dostępu do rozgrywki.

Cevat Yerli ma powody, aby prowadzić firmę w tym kierunku. Jego z daniem, za 2-3 lata model free-to-play będzie mógł śmiało rywalizować z grami pudełkowymi pod względem jakości. Dla niemieckiego dewelopera taki kierunek jest po prostu drogą dalszego rozwoju. Yerli wypowiadał się w podobnym tonie już w przeszłości, więc cała sprawa nie powinna nikogo dziwić. Obawy są jednak uzasadnione, bo gry free-to-play wciąż mają sporo do udowodnienia.

Crytek został założony w 1999 roku i na przestrzeni lat zasłynął z dwóch rzeczy: świetnych silników graficznych oraz dobrych strzelanek. W tym roku otrzymamy co najmniej dwa tytuły studia: Crysis 3 oraz Warface. O pierwszej z nich pisaliśmy niedawno, bo mieliśmy okazję zagrać we fragment kampanii solowej w ramach polskiej prapremiery. Warface to tytuł free-to-play funkcjonujący z powodzeniem w Rosji, który wystartuje w tym roku na Zachodzie.

  1. Oficjalna strona firmy Crytek
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.