Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2011, 21:00

autor: Soviet

Global Offensive - nowy Counter-Strike oficjalnie potwierdzony

Valve potwierdziło nową odsłonę Counter-Strike - Global Offensive. Nowy CS celuje również w rynek konsolowy, a jego premiera planowana jest na początek przyszłego roku.

Potwierdziły się doniesienia, o których już dzisiaj wspominaliśmy. Valve oficjalnie poinformowało, że pracuje nad kolejną odsłoną popularnej serii Counter-Strike. Premiera Global Offensive zaplanowana jest na początek przyszłego roku, choć wszyscy wiemy jak to z datami premier bywa w przypadku tego wydawcy... Nowego CS-a wyczekiwać powinni zarówno posiadacze pecetów i Maców, jak i fani konsol - gra pojawi się też w usługach Playstation Network i Xbox Live Arcade.

Global Offensive - nowy Counter-Strike oficjalnie potwierdzony - ilustracja #1

W Global Offensive znajdziemy nowe mapy, bronie, tryby rozgrywki i postacie. Przygotowany ma zostać także odświeżony system matchmakingu czy dostęp do rozbudowanych statystyk. Nie zabraknie miejscówek dobrze znanych fanom tej 12-letniej produkcji - twórcy pracują nad odświeżeniem klasycznych map i innych elementów, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić.

W prace nad nowym tytułem zaangażowane jest studio Hidden Path Entertainment (Defense Grid: The Awakening, wcześniej także współpraca przy Counter-Strike: Source), choć pieczę nad projektem sprawuje Valve. Grywalne demo Global Offensive ma pojawić się już w tym roku, na targach Pax Prime (16-18 sierpnia) i Eurogamer Expo 2011 (22-25 września).

Czy Gabe Newell zdoła podbić serca fanów konsol? Czy możemy liczyć na to, że Xbox 360 doczeka się dostępu do klienta Steam? Counter Strike i Counter Strike: Source niemal nieprzerwanie okupują czołówkę listy najchętniej granych tytułów w tej usłudze, a sprzedaż tych produkcji przekroczyła już 25 milionów egzemplarzy.