Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2011, 10:05

autor: Sarge

Game of Thrones w wydaniu RPG wystarczy na 30 godzin rozgrywki

Game of Thrones (gra RPG na podstawie uniwersum sagi Pieśń Lodu i Ognia) wystarczy na 30 godzin rozgrywki. Taka informacja została ujawniona przez firmę Focus Home Interactive, która zajmie się wydaniem tej produkcji w Europie.

Firma Focus Home Interactive ogłosiła, że zajmie się wydaniem w Europie gry RPG Game of Thrones, znanej także pod nazwą A Song of Ice and Fire. Przy okazji poznaliśmy przewidywaną żywotność produkcji tworzonej przez studio Cyanide na podstawie uniwersum sagi Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George’a R. R. Martina.

W udostępnionej informacji prasowej czytamy, że tytuł zaoferuje ok. 30 godzin rozgrywki. W dobie coraz krótszych pozycji jest to bardzo dobry, choć całkiem zrozumiały wynik, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt reprezentowania gatunku RPG. Nie wiadomo jednak, czy chodzi o samo zaliczenie głównego wątku fabularnego, czy też odkrycie ewentualnych sekretów i przejście zadań pobocznych.

Game of Thrones w wydaniu RPG wystarczy na 30 godzin rozgrywki - ilustracja #1

Twórcy udostępnili przy okazji nowe screeny, prezentując m.in. walkę. Potyczki będą pełnić istotną rolę w czasie rozgrywki – pokonując kolejnych przeciwników zdobędziemy punkty doświadczenia, a także wzbogacimy się o coraz lepsze wyposażenie. Podczas pojedynków zwolnimy czas, aby przeanalizować sytuację i zaplanować kolejne ruchy.

Game of Thrones ukaże się na początku 2012 roku w wersjach na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. W grze wcielimy się w dwóch bohaterów: Morsa Westforda oraz Alestera z rodu Sarwyck. Twórcy chcą w ten sposób opowiedzieć historię z dwóch różnych perspektyw. Mimo narzuconych odgórnie protagonistów, na początku zabawy wybierzemy klasę postaci spośród kilku charakteryzujących się odmiennymi umiejętnościami.

Game of Thrones w wydaniu RPG wystarczy na 30 godzin rozgrywki - ilustracja #2
Game of Thrones w wydaniu RPG wystarczy na 30 godzin rozgrywki - ilustracja #3
Game of Thrones w wydaniu RPG wystarczy na 30 godzin rozgrywki - ilustracja #4