Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2012, 13:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Gra o tron zadebiutuje na rynku na początku czerwca

Miłośnicy cyklu Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George'a R. R. Martina będą musieli nieco dłużej poczekać na premierę Gry o tron na podstawie pierwszego tomu powieści. Na szczęście mowa o stosunkowo niewielkim poślizgu w stosunku do wcześniej podawanej daty debiutu.

Firma Koch Media nieznacznie opóźniła premierę produkcji RPG akcji o nazwie Gra o tron. Według najnowszych informacji, dzieło studia Cyanide zadebiutuje na rynku na początku czerwca bieżącego roku.

Jeszcze do niedawna Gra o tron była zapowiadana na 15 maja. Ostatecznie opóźniono ten termin, chociaż nie podano konkretnych powodów nagłej zmiany planów. Zapewne chodzi o doszlifowanie produktu. Na razie nie znamy dokładnej daty jego debiutu - na szczegółowe informacje w tej sprawie musimy jeszcze poczekać.

Gra o tron zadebiutuje na rynku na początku czerwca - ilustracja #1

Gra o tron to przedstawiciel gatunku RPG akcji tworzony z myślą o PlayStation 3, Xboksie 360 oraz PC. Historia w tej produkcji będzie toczyć się równolegle do wydarzeń z pierwszej powieści cyklu Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George’a R. R. Martina. Równocześnie przygotowywane jest przeglądarkowe MMORPG osadzone w tym uniwersum, tworzone przez norweskie studio Artplant.

W produkcji Cyanide Studio wcielimy się w dwóch bohaterów: Morsa Westforda oraz Alestera z rodu Sarwyck. Twórcy chcą w ten sposób opowiedzieć historię z dwóch różnych perspektyw. Mimo narzuconych odgórnie protagonistów, na początku zabawy wybierzemy klasę postaci spośród kilku charakteryzujących się odmiennymi umiejętnościami.