Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2012, 13:13

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Dungeonbowl – kontynuację sportowej gry fantasy Blood Bowl

Studio Cyanide zapowiedziało kontynuację Blood Bowl zatytułowaną Dungeonbowl. Gra pozwoli na rozegranie turowych meczy brutalnej odmiany futbolu amerykańskiego, w którym zawodnikami są przedstawiciele ras ze świata Warhammera.

Zapowiedziano Dungeonbowl – kontynuację sportowej gry fantasy Blood Bowl - ilustracja #1

Stworzona przez francuskie studio Cyanide gra Blood Bowl spotkała się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony graczy komputerowych, jak i zwolenników stołowego pierwowzoru. Fanów tej produkcji powinna ucieszyć wiadomość, że autorzy zapowiedzieli właśnie jej kontynuację, która zatytułowana została Dungeonbowl. Powstaje ona wyłącznie z myślą o pecetach, a jej premiera nastąpić ma latem tego roku.

Podobnie jak w przypadku pierwszej części, weźmiemy udział w brutalnych zawodach przypominających futbol amerykański, w których zawodnikami są przedstawiciele różnorodnych ras zamieszkujących uniwersum Warhammera. Tym razem akcja w całości osadzona zostanie w lochach. Miejsce to stworzył potężny czarodziej chcący się przekonać, która szkoła magii jest najpotężniejsza. Mecze ponownie toczone będą w systemie turowym, a skuteczność postaci zależeć ma głównie od ich charakterystyk punktowych.

W porównaniu ze standardowym Blood Bowl do zasad rozgrywki wprowadzone zostaną istotne zmiany. W skład każdej z drużyn wejdą trzy rasy. Przykładowo, w szeregach Tęczowych Czarodziejów spotkamy ludzi, leśne elfy i halfingi. Ponadto w Dungeonbowl skuteczne przyłożenie zakończy mecz. Nie oznacza to jednak, że wygrywanie będzie łatwe. Wręcz przeciwnie. Piłka ukryta zostanie w jednej z sześciu skrzyń, a otwarcie którejkolwiek z pozostałych pięciu zakończy się uruchomieniem zaklęcia eksplozji. Poza tym w poruszaniu się po lochach pomogą teleportery. Korzystanie z nich będzie jednak ryzykowne, gdyż w przypadku awarii urządzenia zawodnik zostanie wyrzucony poza planszę.

Zapowiedziano Dungeonbowl – kontynuację sportowej gry fantasy Blood Bowl - ilustracja #3 Blood Bowl rozpoczęło żywot jako stołowa gra figurkowa wydana w 1987 roku przez firmę Games Workshop. Ostatnią oficjalną edycją była czwarta, która ukazała się w 2001 roku. Wprowadziła ona sporo radykalnych zmian, które nie przypadły do gust fanom. W rezultacie większość społeczności pozostała przy edycji trzeciej. Jej zasady są obecnie rozwijane w przez organizację Blood Bowl Rules Committee, w skład której wchodzą zarówno gracze, jak i ludzie z Games Workshop. Opracowane przez ten zespół reguły są obecnie podstawą większości turniejów.

Warto też przypomnieć, że w 2004 roku Cyanide wypuściło grę Chaos League, która była rozgrywanym w czasie rzeczywistym klonem Blood Bowl. W odpowiedzi firma Games Workshop pozwała francuskie studio. Ostatecznie jednak obie strony doszły do porozumienia i Cyanide otrzymało licencję na stworzenie oficjalnej adaptacji.