Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Dungeonbowl (PC)
OkładkaDungeonbowl (PC)

Dungeonbowl PC

Osadzona w realiach fantasy brutalna gra sportowa nawiązująca do futbolu amerykańskiego. Całość przeznaczona jest wyłącznie do trybu multiplayer.

Sportowe | fantasy | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dungeonbowl Premiera PC

8czerwca2012

producent: Cyanide Studio Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dungeonbowl to turówka sportowa oparta na popularnej stołowej grze figurkowej Blood Bowl. Jest to produkcja autorstwa francuskiego studia Cyanide, które wcześniej opracowało również bezpośrednią adaptację wspomnianej planszówki.

Akcja toczy się w krainie fantasy znanej jako Stary Świat, która jest tłem wszystkich produkcji opartych na licencji Warhammera. Zabawa polega na braniu udziału w brutalnych zawodach przypominających futbol amerykański, w których zawodnikami są przedstawiciele różnorodnych ras z tego uniwersum. Tym razem całość osadzona została w lochach. W miejscu tym potężny czarnoksiężnik wybudował szereg boisk do gry i zapełnił je szeregiem pułapek. Na nich reprezentujące szkoły magii zespoły mają rozegrać turniej, który wyłoni najpotężniejszy czarodziejski uniwersytet.

Gracze obejmują kontrolę nad jedną z wielu dostępnych drużyn reprezentujących poszczególne szkoły. W skład każdego zespołu wchodzą zawodnicy trzech ras. Przykładowo, w szeregach Tęczowych Czarodziejów spotkamy ludzi, leśne elfy i halfingi. Natomiast w barwach Kowali Zagłady grają krasnoludy, wilkołaki oraz halfingi. Mecze toczone są systemie turowym, a skuteczność postaci na boisku zależy głównie od ich charakterystyk punktowych.

Rozgrywka toczy się do pierwszego przyłożenia i wygrywa drużyna, która tego dokona jako pierwsza. Nie oznacza to jednak, że odnoszenie sukcesów jest łatwe. Wręcz przeciwnie. Na początku meczu piłka zawsze ukryta jest w jednej z sześciu umieszczonych na boisku skrzyń, a otwarcie którejkolwiek z pozostałych pięciu kończy się uruchomieniem zaklęcia eksplozji. Poza tym w poruszaniu się po lochach pomagają teleportery. Korzystanie z nich jest jednak ryzykowne, gdyż w przypadku awarii urządzenia zawodnik zostaje wyrzucony poza planszę.

Dungeonbowl przeznaczony jest wyłącznie do rozgrywek wieloosobowych. Gra oferuje rozbudowane opcje społecznościowe, pozwalające graczom w łatwy sposób umawiać się na mecze, śledzić postępy znajomych, a nawet organizować własne wirtualne ligi.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Dungeonbowl: 16+

Dungeonbowl Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe