Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Speedball 2: Tournament (PC)

Speedball 2: Tournament PC

Speedball 2 to futurystyczne połączenie pozycji sportowej z grą akcji, stanowiące wariację na temat takich dyscyplin, jak piłka ręczna czy football amerykański. Wymieniony produkt stanowi remake klasycznego tytułu z 1990 r.

Sportowe

PC Windows
Okładka Speedball 2: Tournament (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23listopada2007

20marca2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Speedball 2 to futurystyczne połączenie pozycji sportowej z grą akcji, stanowiące wariację na temat takich dyscyplin, jak piłka ręczna czy football amerykański. Wymieniony produkt stanowi remake klasycznego tytułu z 1990 r., a za jego stworzeniem stoi paryskie studio Kylotonn Entertainment, znane dotąd głównie z serii Bet on Soldier. W pracach nad projektem brał udział również Mike Montgomery, człowiek współodpowiedzialny za The Chaos Engine czy Z: Steel Soldiers.

Omawiany projekt umożliwia nam korzystanie z kilku trybów rozgrywki, dedykowanych zróżnicowanym typom odbiorców. Przykładowo pojedynczy gracz może sprawdzić się tu w meczu towarzyskim z komputerem, pucharze, sezonie ligowym albo karierze. Dla entuzjastów zabawy wieloosobowej przygotowano zaś opcję gry po LAN-ie lub za pośrednictwem Internetu. Ostatnia z wymienionych możliwości pozwala ponadto zagłębić się w międzynarodowe zawody, drabinki turniejowe, rozmaite rankingi, a także samodzielnie sprawdzić ofertę wirtualnego sklepu, w którym dane jest nam kupować wyposażenie dla swoich podopiecznych.

Sprawy ściśle gameplay’owe skupiają się natomiast wokół nowoczesnego, naszpikowanego elektroniką boiska, po którym, w zależności od naszych upodobań, biegają nietypowe postacie, od robotów począwszy, a na amazonkach skończywszy. Bohaterowie podzieleni są na dwie kilkuosobowe drużyny, stawiające sobie za cel umieszczenie niewielkiej, metalowej kulki w bramce strzeżonej przez załogę oponentów. Z racji tego, że walka pomiędzy teamami częstokroć jest bardzo zażarta, na trójwymiarowej arenie nie brakuje nieczystych zagrań, przypominających widoki rodem z brutalnych bijatyk. Całą akcję obserwujemy przez pryzmat telewizyjnej relacji, patrząc na zawodników z kilku ujęć kamery (np. z lotu ptaka). Od czasu do czasu widzimy również przerywniki animowane, ukazujące nam z bliska poszczególnych wojowników. Warto nadmienić, że dla właściwego przedstawienia ich animacji programiści skorzystali z dobrodziejstw sprawdzonego systemu motion capture. O tym, jak dużo uwagi poświęcono technicznym aspektom Speedball 2 świadczy również fakt, że produkcja ta została przysposobiona do współpracy z chipsetami fizycznymi firmy AGEIA. Algorytmy Sztucznej Inteligencji z kolei opracowano przy udziale ekipy SpirOps, grupy, która zasłynęła w branży stworzeniem AI dla serii Tom Clancy’s Sprinter Cell.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 128 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Gry podobne do Speedball 2: Tournament

Klasyfikacja PEGI Speedball 2: Tournament

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Speedball 2: Tournament

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Posłuchaj ścieżki dźwiękowej z gry Speedball 2: Tournament
Posłuchaj ścieżki dźwiękowej z gry Speedball 2: Tournament

wiadomość9 stycznia 2008

Na miesiąc przed brytyjską premierą gry Speedball 2: Tournament, firma Frogster Interactive Pictures postanowiła opublikować w Internecie utwory muzyczne pochodzące z tego programu.

Speedball 2: Tournament – status „gold”
Speedball 2: Tournament – status „gold”

wiadomość12 listopada 2007

Jak poinformowała dzisiaj firma Frogster Interactive, działające na jej usługach studio Kylotonn Entertainment ukończyło prace nad futurystyczną, niezwykle brutalną odmianą amerykańskiego futbolu, grą Speedball 2: Tournament. Dedykowana pecetom pozycja ukaże się w sprzedaży już w przyszłym tygodniu.

Gra Speedball 2: Tournament poszerzy ofertę usługi Steam
Gra Speedball 2: Tournament poszerzy ofertę usługi Steam

wiadomość5 listopada 2007

Projektowana przez studio Kylotonn Entertainment gra Speedball 2: Tournament zostanie udostępniona za pośrednictwem systemu elektronicznej dystrybucji – poinformował dziś serwis Worthplaying.

Speedball 2 na PC z innym podtytułem
Speedball 2 na PC z innym podtytułem

wiadomość24 października 2007

Firmy Frogster Interactive oraz Kylotonn Entertainment, które szykują dla nas nową odsłonę Speedballa na PC ogłosiły dzisiaj, że przyjmie ona inny podtytuł.

Frogster Interactive na targach Games Convention 2007
Frogster Interactive na targach Games Convention 2007

wiadomość7 sierpnia 2007

Targi Games Convention to nie tylko okazja do zaprezentowania produktów przez największych wydawców z branży elektronicznej rozrywki, ale także sposobność do tego, by swój dorobek pokazały również mniejsze firmy. Jednym z takich przedsiębiorstw jest właśnie berlińska grupa Frogster Interactive, która zamierza trafić do odbiorców obecnych w Lipsku w dniach 23-26 sierpnia za pośrednictwem czterech r