Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Speedball 2: Tournament (PC)
OkładkaSpeedball 2: Tournament (PC)

Speedball 2: Tournament PC

Speedball 2 to futurystyczne połączenie pozycji sportowej z grą akcji, stanowiące wariację na temat takich dyscyplin, jak piłka ręczna czy football amerykański. Wymieniony produkt stanowi remake klasycznego tytułu z 1990 r.

Sportowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Speedball 2: Tournament Premiera PC

23listopada2007

pudełko PL

20marca2008

producent: Kylotonn / KT Racing wydawca: Frogster Interactive Pictures AG wydawca PL: Nicolas Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Speedball 2: Tournament

Savage Arena

Chaos League

Blood Bowl II

Speedball 2 to futurystyczne połączenie pozycji sportowej z grą akcji, stanowiące wariację na temat takich dyscyplin, jak piłka ręczna czy football amerykański. Wymieniony produkt stanowi remake klasycznego tytułu z 1990 r., a za jego stworzeniem stoi paryskie studio Kylotonn Entertainment, znane dotąd głównie z serii Bet on Soldier. W pracach nad projektem brał udział również Mike Montgomery, człowiek współodpowiedzialny za The Chaos Engine czy Z: Steel Soldiers.

Omawiany projekt umożliwia nam korzystanie z kilku trybów rozgrywki, dedykowanych zróżnicowanym typom odbiorców. Przykładowo pojedynczy gracz może sprawdzić się tu w meczu towarzyskim z komputerem, pucharze, sezonie ligowym albo karierze. Dla entuzjastów zabawy wieloosobowej przygotowano zaś opcję gry po LAN-ie lub za pośrednictwem Internetu. Ostatnia z wymienionych możliwości pozwala ponadto zagłębić się w międzynarodowe zawody, drabinki turniejowe, rozmaite rankingi, a także samodzielnie sprawdzić ofertę wirtualnego sklepu, w którym dane jest nam kupować wyposażenie dla swoich podopiecznych.

Sprawy ściśle gameplay’owe skupiają się natomiast wokół nowoczesnego, naszpikowanego elektroniką boiska, po którym, w zależności od naszych upodobań, biegają nietypowe postacie, od robotów począwszy, a na amazonkach skończywszy. Bohaterowie podzieleni są na dwie kilkuosobowe drużyny, stawiające sobie za cel umieszczenie niewielkiej, metalowej kulki w bramce strzeżonej przez załogę oponentów. Z racji tego, że walka pomiędzy teamami częstokroć jest bardzo zażarta, na trójwymiarowej arenie nie brakuje nieczystych zagrań, przypominających widoki rodem z brutalnych bijatyk. Całą akcję obserwujemy przez pryzmat telewizyjnej relacji, patrząc na zawodników z kilku ujęć kamery (np. z lotu ptaka). Od czasu do czasu widzimy również przerywniki animowane, ukazujące nam z bliska poszczególnych wojowników. Warto nadmienić, że dla właściwego przedstawienia ich animacji programiści skorzystali z dobrodziejstw sprawdzonego systemu motion capture. O tym, jak dużo uwagi poświęcono technicznym aspektom Speedball 2 świadczy również fakt, że produkcja ta została przysposobiona do współpracy z chipsetami fizycznymi firmy AGEIA. Algorytmy Sztucznej Inteligencji z kolei opracowano przy udziale ekipy SpirOps, grupy, która zasłynęła w branży stworzeniem AI dla serii Tom Clancy’s Sprinter Cell.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 129 głosów czytelników.

Speedball 2: Tournament cena w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Speedball 2: Tournament

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Speedball 2: Tournament Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista