Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2011, 16:28

autor: Kono

Pierwszy zwiastun gry RPG Game of Thrones

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun gry RPG The Game of Thrones osadzonej w uniwersum wykreowanym przez George'a R. R. Martina w sadze Pieśń Lodu i Ognia. Dowiedzieliśmy się również o tym, co zwiedzimy i kogo spotkamy podczas przygody w krainie Westeros.

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun gry RPG tworzonej na motywach sagii Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George’a R. R. Martina. Ujawniono także kilka screenów oraz szczegółów dotyczących samej gry.

W grze wcielimy się w dwóch bohaterów poszukujących odkupienia: Morsa Westforda oraz Alestera z rodu Sarwyck. Pierwszy z nich będzie członkiem Nocnej Straży, a drugi Czerwonym Kapłanem. Twórcy chcą w ten sposób opowiedzieć historię z dwóch różnych perspektyw. W Game of Thrones, podobnie jak każdej klasycznej grze z gatunku RPG, nie zabraknie też zbierania ekwipunku i doświadczenia.

Pierwszy zwiastun gry RPG Game of Thrones - ilustracja #1

Tytuł powstaje we współpracy z Georgem R. R. Martinem. Nie powinien więc dziwić fakt, że w czasie wyprawy przyjdzie nam zwiedzić ikoniczne miejsca krainy Westeros (np. Królewską Przystań). Pojawią się także znane z kart książek postacie. W grze spotkamy m.in. królową Cersei, Varysa oraz Jeora Mormonta, Lorda Dowódcę Nocnej Straży. Cała przygoda ma nam zająć około 30 godzin.

Pierwszy zwiastun gry RPG Game of Thrones - ilustracja #2
Pierwszy zwiastun gry RPG Game of Thrones - ilustracja #3

Game of Thrones jest produkowana przez zespół Cyanide Studio i ukaże się na początku 2012 roku w wersjach na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. W przyszłym roku pojawi się też gra MMORPG, której tworzeniem zajmuje się firma Bigpoint, odpowiedzialna m.in. za Battlestar Galactica Online.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Gra o tron

Gra o tron