Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2011, 16:28

autor: Kono

Pierwszy zwiastun gry RPG Game of Thrones

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun gry RPG The Game of Thrones osadzonej w uniwersum wykreowanym przez George'a R. R. Martina w sadze Pieśń Lodu i Ognia. Dowiedzieliśmy się również o tym, co zwiedzimy i kogo spotkamy podczas przygody w krainie Westeros.

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun gry RPG tworzonej na motywach sagii Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George’a R. R. Martina. Ujawniono także kilka screenów oraz szczegółów dotyczących samej gry.

W grze wcielimy się w dwóch bohaterów poszukujących odkupienia: Morsa Westforda oraz Alestera z rodu Sarwyck. Pierwszy z nich będzie członkiem Nocnej Straży, a drugi Czerwonym Kapłanem. Twórcy chcą w ten sposób opowiedzieć historię z dwóch różnych perspektyw. W Game of Thrones, podobnie jak każdej klasycznej grze z gatunku RPG, nie zabraknie też zbierania ekwipunku i doświadczenia.

Pierwszy zwiastun gry RPG Game of Thrones - ilustracja #1

Tytuł powstaje we współpracy z Georgem R. R. Martinem. Nie powinien więc dziwić fakt, że w czasie wyprawy przyjdzie nam zwiedzić ikoniczne miejsca krainy Westeros (np. Królewską Przystań). Pojawią się także znane z kart książek postacie. W grze spotkamy m.in. królową Cersei, Varysa oraz Jeora Mormonta, Lorda Dowódcę Nocnej Straży. Cała przygoda ma nam zająć około 30 godzin.

Pierwszy zwiastun gry RPG Game of Thrones - ilustracja #2
Pierwszy zwiastun gry RPG Game of Thrones - ilustracja #3

Game of Thrones jest produkowana przez zespół Cyanide Studio i ukaże się na początku 2012 roku w wersjach na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. W przyszłym roku pojawi się też gra MMORPG, której tworzeniem zajmuje się firma Bigpoint, odpowiedzialna m.in. za Battlestar Galactica Online.