Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2011, 12:01

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

W przyszłym roku pojawią się trzy gry osadzone w uniwersum cyklu Pieśń Lodu i Ognia

Trzy gry osadzone w uniwersum stworzonym przez George'a R. R. Martina pojawią się w przyszłym roku. Pierwszą z nich będzie RPG od studia Cyanide, drugim gra z gatunku MMORPG, a trzecim produkcja przeznaczona dla serwisów społecznościowych.

Uniwersum stworzone przez George’a R.R. Martina poszerza się coraz bardziej. W tym roku otrzymaliśmy serial telewizyjny oraz grę strategiczną A Game of Thrones: Genesis. Jak podaje serwis USAToday, w przyszłym roku pojawią się trzy gry osadzone w uniwersum sagi Pieśń Lodu i Ognia.

Pierwszą z nich jest A Song of Ice and Fire, tytuł należący do gatunku RPG. Jego produkcją zajmuje się francuskie studio Cyanide, które jest odpowiedzialne za strategię Gra o tron: Początek. Historia przedstawiona w grze będzie sie toczyć równolegle do wydarzeń z pierwszej powieści cyklu, a charakter rozgrywki będzie zbliżony do pierwszego Mass Effecta i Knights of the Old Republic. Tytuł zadebiutuje na pecetach, Xboksie 360 i PlayStation 3.

W przyszłym roku pojawią się trzy gry osadzone w uniwersum cyklu Pieśń Lodu i Ognia - ilustracja #1

Druga gra będzie należeć do gatunku MMORPG. Produkcją tajemniczego projektu zajmuje się firma Bigpoint, która w swoim dorobku ma m.in. Battlestar Galactica Online. Aktualnie nie posiadamy żadnych konkretnych informacji o tym projekcie, jednak można przypuszczać, że zostanie wydany na pecetach.

Ostatnią grą, która zadebiutuje w 2012 roku jest niezatytułowana jeszcze produkcja przeznaczona dla portali społecznościowych. Nie znamy jednak ani nazwy dewelopera, ani nawet gatunku, który miałaby reprezentować. Można jednak snuć podejrzenia, że będzie ona strategią, bądź wariacją na temat RPG.

Warto zaznaczyć, że George R.R. Martin, czyli autor książkowego pierwowzoru, współpracuje z twórcami wszystkich ogłoszonych projektów. Sam jednak przyznaje, że nie jest ekspertem w dziedzinie tworzenia gier i ufa doświadczeniu deweloperów.