Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2011, 11:58

autor: Hed

Driver: San Francisco poradził sobie dobrze, ale Ubisoft stracił pieniądze

Francuski wydawca Ubisoft ujawnił wyniki finansowe za pierwszą połowę bieżącego roku finansowego. Firma straciła pieniądze, ale zmniejszyła straty w porównaniu do roku ubiegłego. Zapracował na to segment gier online oraz dobrze sprzedający się Driver: San Francisco.

Firma Ubisoft opublikowała wyniki za pierwszą połowę bieżącego roku finansowego, zakończoną 30 września. Okazuje się, że francuski wydawca osiągnął lepsze rezultaty niż oczekiwano, ale mimo tego nie może pochwalić się zyskami. Pozytywnymi punktami w działalności koncernu był segment poświęcony rozrywce online oraz dobra sprzedaż Driver: San Francisco.

Yves Guillemot, prezes wydawcy, powiedział, że na lepsze wyniki niż przed rokiem zapracował segment online, który odnotował 85% wzrost obrotów. Mówimy o grach przeglądarkowych (Settlers Online) i dystrybuowanych cyfrowo (From Dust, Trackmania 2). Popularnością cieszył się też Driver: San Francisco, Just Dance 2, Michael Jackson: The Experience oraz Assassin's Creed: Brotherhood. Pierwsza z wymienionych produkcji sprzedała się lepiej niż zakładano.

W sześciomiesięcznym okresie zakończonym wraz z ostatnim dniem września, wydawca wygenerował obroty na poziomie 248,5 miliona euro (mniej o 5% w porównaniu z pierwszą połową ubiegłego roku finansowego). Ubisoft odnotował stratę w wysokości 37,1 miliona euro, co jednak jest znaczną poprawą z roku na rok – 12 miesięcy temu firma postraszyła inwestorów stratą na poziomie 89,8 miliona euro.

Driver: San Francisco poradził sobie dobrze, ale Ubisoft stracił pieniądze - ilustracja #1

Mimo strat w minionym okresie, zarząd Ubisoftu patrzy z optymizmem w przyszłość. Firma chce zamknąć rok z zyskiem na poziomie 40-60 milionów euro. Wydawca ma w zanadrzu kilka hitów z Assassin's Creed: Revelations na czele. Co ciekawe, Ubisoft pochwalił się większą liczbą pre-orderów gry w porównaniu do Brotherhood, ale przyznał, że sprzedaż nowego Assassin's Creed może być niższa.

Pieniądze powinny zarobić także gry Just Dance 3, Rayman Origins, The Black Eyed Peas Experience oraz I Am Alive. Francuzi szykują także nowy dodatek do konsoli Nintendo Wii - Drawsome Tablet, czyli urządzenie do rysowania z ekranem dotykowym. Tablet z ośmioipółcalowym ekranem trafi do sklepów w grudniu.

  1. Oficjalna strona firmy Ubisoft
  2. Assassin’s Creed powróci w 2012 roku