Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2011, 13:24

autor: Hed

Mass Effect 3 – wymagana jednorazowa aktywacja online i inne nowe informacje

Producent gry Mass Effect 3 ujawnił kilka nowych ciekawostek na jej temat. Nabywcy pecetowej wersji produkcji będą musieli przeprowadzić proces jednorazowej aktywacji przez Internet. Później będzie można jednak grać offline. Więcej informacji znajdziecie w tej wiadomości.

Firma BioWare opublikowała kolejną część sesji pytań i odpowiedzi z Jesse Houstonem, producentem gry Mass Effect 3. Dowiedzieliśmy się między innymi, że pecetowa wersja trzeciego Mass Effect będzie wymagała jednorazowej aktywacji przez Internet, a w trybie multiplayer nie uświadczymy takich elementów jak rozgrywka przez sieć lokalną czy na podzielonym ekranie.

Posiadacze pecetów, którzy odpalą Mass Effect 3 będą musieli zweryfikować oryginalność gry w jednorazowym procesie aktywacji. Później jednak będzie można grać w produkcję bez połączenia z Internetem. Przedstawiciel BioWare potwierdził też, że kolejne przygody komandora Sheparda i jego drużyny zmieszczą się na jednej płycie (mimo dodania trybu multiplayer).

Mass Effect 3 – wymagana jednorazowa aktywacja online i inne nowe informacje - ilustracja #1

Kolejną poruszoną kwestią jest rozgrywka wieloosobowa. Jak pisaliśmy, zabraknie w niej wsparcia dla zabawy lokalnej na pecetach i możliwości stworzenia serwera offline. Houston obiecał, że system wyszukiwania potyczek, oparty na technologii p2p, zapewni dobre połączenia nawet osobom z krajów o słabo rozwiniętej infrastrukturze internetowej.

Mass Effect 3 zostanie wydany w marcu 2012 roku na pecetach i konsolach. BioWare szykuje sporo atrakcji dla graczy w tej odsłonie serii. W kampanii solowej zmierzymy się ze Żniwiarzami zagrażającymi bezpieczeństwu Ziemi i całego wszechświata. Tryb multiplayer, nowy dodatek do marki, będzie składał się z misji kooperacyjnych oraz systemu galaktycznej wojny.

  1. Wywiad na stronie BioWare
  2. Mass Effect 3 - wrażenia z trybu kooperacji