Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2011, 14:05

autor: Jiker

Wieści ze świata (BioShock: Infinite, Orcs Must Die!, Silent Hill: Downpour) 9/11/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowym dodatku do Orcs Must Die!, zawirowaniach w Konami, MMO na podstawie nowej wersji Pamięci Absolutnej, a także wykorzystaniu PlayStation Move w BioShock: Infinite.

AI War: Fleet Command

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę AI War: Fleet Command. Produkcję studia Arcen Games możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Cena to 3,50 euro, czyli ok. 15 zł. Promocja potrwa do godziny 19:00.

Silent Hill: Downpour

Serwis Silent Hill Historical Society poinformował, że Brian Gomez, główny projektant gry Silent Hill: Downpour (X360, PS3), opuścił firmę Konami. Gomez, który pracował wcześniej m.in. nad Clive Barker's Jericho oraz Full Spectrum Warrior, podjął decyzję w związku z przesunięciem debiutu produkcji na 2012 roku. Wymusiłoby to na nim i jego rodzinie przetrwanie kolejnych 4-6 miesięcy rozłąki. Gomez mieszka w Los Angeles, natomiast nowy Silent Hill powstaje w czeskim Brnie. Pieczę nad grą sprawuje studio Vatra Games. Zdaniem byłego już projektanta Downpour, produkcja jest już bliska ukończenia, w związku z czym jego nieobecność nie powinna wpłynąć negatywnie na ostatnie tygodnie dewelopingu.

Orcs Must Die!

Na platformie Steam zadebiutował drugi dodatek DLC do gry Orcs Must Die! – jednego z ostatnich hitów dystrybucji elektronicznej. W skład Lost Adventures wchodzi m.in. pięć fortec, dwóch nowych wrogów, nagrody i dodatkowe rankingi najlepszych graczy. Do 15 listopada dodatek będzie kosztować 2,62 euro, czyli ok. 11 zł. Później jego cena podskoczy do 3,49 euro.

Total Recall

Chińskie studio ZQGame pracuje nad przeglądarkową grą MMO Total Recall, na podstawie remake’u popularnego filmu sci-fi Pamięć Absolutna z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej (w nowej wersji zastąpi go Colin Farrell). Produkcja będzie działać w systemie free to play i połączy w sobie cechy tradycyjnych MMO oraz społecznościówek. Chińczycy stworzą ja na bazie specjalnie na ten cel wyprodukowanego silnika graficznego, pozwalającego odpalać zaawansowaną grafikę 3D w oknie przeglądarki. Data premiery nie jest jeszcze znana (film Lena Wisemana zadebiutuje w sierpniu 2012 roku).

Dead Island

Łatka do konsolowych wersji gry Dead Island, wrocławskiego studia Techland, zostanie udostępniona dziś na PlayStation Network i jutro na Xbox Live. Lista zmian, w dużej mierze taka sama jak w przypadku pecetowej wersji patcha, prezentuje się następująco. Dokładną datę debiutu dodatku Bloodbath Arena poznamy w ciągu kilku dni.

BioShock Infinite

Firma Sony pracuje podobno nad specjalną przystawką do kontrolera PlayStation Move, z której skorzystają w przyszłości nabywcy gry akcji BioShock Infinite (premiera przed końcem 2012 roku). Niestety, zachodnie serwisy nie dotarły dotąd do żadnych szczegółów.

Wieści ze świata (BioShock: Infinite, Orcs Must Die!, Silent Hill: Downpour) 9/11/11 - ilustracja #2

Capcom

W pierwszym półroczu 2012 roku fiskalnego firma Capcom odnotowała 375 mln dolarów przychodu (o blisko 150 mln dolarów mniej niż rok temu) i 11 mln dolarów zysku. Producent i wydawca sprzedał m.in. 450 000 egzemplarzy dostępnego tylko w Japonii Monster Hunter Portable 3rd HD Ver. na PlayStation 3, 400 000 egzemplarzy Super Street Fighter IV Arcade Edition oraz tyle samo kopii Resident Evil: The Mercenaries 3D.

Saints Row: The Third

W ramach aplikacji Saints Row: Initiation Station, która pozwala stworzyć postać do wykorzystania w pełnej wersji gry Saints Row: The Third (premiera za tydzień), powstał już ponad milion modeli. Z programu skorzystało 1,2 mln osób.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Crescent Pale Mist

Arkedo Series: 03 PIXEL!

Arkedo Series: 02 SWAP!

Arkedo Series: 01 JUMP!

Devil May Cry HD Collection

City of Steam

Orcs Must Die!

Army Men III

Nano Assault

Your Shape: Fitness Evolved 2012

Battlefield 3

Generator Rex: Agent of Providence

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots - trailer #1

Digital Combat Simulator: Black Shark 2 - trailer #1

Hitman: Absolution - gameplay #1 (PL)

Modern Warfare 3 - zniszczony Berlin Gramy!

The Elder Scrolls V: Skyrim - The World of Skyrim

Metal Gear Solid HD Collection - Peace Walker HD

Metal Gear Solid HD Collection - zwiastun na premierę

L.A. Noire - The Complete Edition

Tupot Małych Stóp 2 - zwiastun na premierę

Uncharted 3: Oszustwo Drake’a - kulisy produkcji #3 - inspiracje historyczne (PL)

BioShock: Infinite - kulisy produkcji - Booker i Elizabeth #2 (PL)

Dark Souls - Character Class