Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Army Men III (PC)

Army Men III PC

Niezależna produkcja autorstwa studia Lord Iheanacho Productions, w której wcielamy się w plastikowe żołnierzyki, będące jedną z atrakcji dzieciństwa wielu osób, którym nie była obca „zabawa w wojnę”.

Akcji | TPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Army Men III (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1grudnia2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Army Men III to gra akcji TPP, w której wcielamy się w plastikowe żołnierzyki, jakie często były wykorzystywane przez wiele osób w czasach dzieciństwa podczas „zabawy w wojnę”. Tytuł nie jest bezpośrednią kontynuacją pełnoprawnych dwóch części serii stworzonych w latach 90. XX wieku przez studio 3DO. Jest to nowy projekt niezależnego zespołu Lord Iheanacho Productions, bardziej przypominający odsłonę Army Men: Sarge’s Heroes.

Głównym bohaterem gry jest karpal Wallace Aron Niles ze składu Foxtrot. Po śmierci majora Mylara, armia Tan przegrywa niemal każdą walkę. Wszystko wskazuje na to, że odwieczną wojnę plastikowych żołnierzyków wygrają Zieloni. Niespodziewanym zagrożeniem okazuje się jednak Szalony Szary Doktor, który jest odpowiedzialny za uwolnienie śmiercionośnych kreatur, mających mu pomóc w zawładnięciu nad światem. Przywrócony do życia został także major Mylar, więc Zieloni znowu mają pełne ręce roboty, aby wygrać z Szarymi.

Rozgrywka bazuje na schematach znanych z wielu innych strzelanin, w których wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Na swojej drodze walczymy z napotkanymi przeciwnikami i wypełniamy proste zadania przybliżające nas do zgładzenia Szalonego Szarego Doktora. Pomaga w tym arsenał broni ze śmiercionośnym miotaczem ognia czy wyrzutnią rakiet na czele. Zabawę urozmaicają sekcje, w których zasiadamy za kierownicą wojskowego pojazdu i strzelamy z zamontowanego karabinu maszynowego.

Projekt został stworzony za pomocą narzędzi Unreal Development Kit. Przez większość czasu poruszamy się po dość ograniczonych terenach zurbanizowanych, choć czasem trafiamy także do bardziej otwartych lokacji. Prosty i przejrzysty interfejs pozwala na bieżąco kontrolować ilość posiadanej amunicji oraz stan zdrowia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,3 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Niezależna gra Army Men III zadebiutuje za kilka dni
Niezależna gra Army Men III zadebiutuje za kilka dni

wiadomość2 listopada 2011

Studio Lord Iheanacho Productions od jakiegoś czasu tworzy niezależną grę Army Men III. Teraz potwierdzono datę premiery tej produkcji i zaprezentowano ją w akcji na najnowszym zwiastunie.