Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2011, 10:45

autor: Sarge

Niezależna gra Army Men III zadebiutuje za kilka dni

Studio Lord Iheanacho Productions od jakiegoś czasu tworzy niezależną grę Army Men III. Teraz potwierdzono datę premiery tej produkcji i zaprezentowano ją w akcji na najnowszym zwiastunie.

Studio Lord Iheanacho Productions ujawniło datę premiery niezależnej gry Army Men III. Projekt jest tworzony za pomocą narzędzi Unreal Development Kit, udostępnionych przez firmę Epic Games.

Wielu z Was zapewne pamięta czasy, gdy jedną z atrakcji dzieciństwa była „zabawa w wojnę” przy użyciu plastikowych żołnierzyków. Właśnie w nich przyjdzie się wcielić w trzeciej odsłonie serii Army Men, która nie ma jednak nic wspólnego z produkcjami autorstwa studia 3DO, reprezentującymi gatunek strategii czasu rzeczywistego. Tym razem będziemy mieli do czynienia ze strzelaniną z widokiem zza pleców postaci, która będzie bardziej przypominać część Army Men: Sarge’s Heroes. Twórcy zdradzili, że premiera odbędzie się 11 listopada bieżącego roku.

Głównym bohaterem gry będzie karpal Wallace Aron Niles ze składu Foxtrot. Po śmierci majora Mylara, armia Tan przegrywa niemal każdą walkę. Wszystko wskazuje na to, że odwieczną wojnę plastikowych żołnierzyków wygrają Zieloni. Niespodziewanym zagrożeniem okazuje się jednak Szalony Szary Doktor, który jest odpowiedzialny za uwolnienie śmiercionośnych kreatur, mających mu pomóc w zawładnięciu nad światem. Przywrócony do życia został także major Mylar, więc Zieloni znowu będą mieli pełne ręce roboty, aby wygrać z Szarymi.

Prymitywność fabuły może przełożyć się na równie niski poziom samej rozgrywki. Niestety, udostępniony zwiastun nie nastraja optymistycznie, a dodatkowo w oczy kłuje bardzo słaba oprawa graficzna. Wszystko wskazuje na to, że produkcję Lord Iheanacho Productions trudno będzie polecić nawet największym sentymentalistom i fanom plastikowych żołnierzyków. Nie usprawiedliwia tego nawet fakt, że mamy do czynienia z tytułem niezależnym – wielu twórców takich gier potwierdziło, że nawet mając mocno ograniczone możliwości można opracować godne polecenia pozycje.

Strzelanina Army Men III jest tworzona od ponad roku i ukaże się wyłącznie na pecetach. Dzieło studia Lord Iheanacho Productions najprawdopodobniej będzie rozprowadzane za darmo, co wydaje się jego największą zaletą. Po więcej informacji na temat projektu możecie udać się na oficjalne forum niezależnych twórców.

Niezależna gra Army Men III zadebiutuje za kilka dni - ilustracja #1
Niezależna gra Army Men III zadebiutuje za kilka dni - ilustracja #2
Niezależna gra Army Men III zadebiutuje za kilka dni - ilustracja #3
Niezależna gra Army Men III zadebiutuje za kilka dni - ilustracja #4
Niezależna gra Army Men III zadebiutuje za kilka dni - ilustracja #5